Mateusz Morawiecki ostrzega: trzecia fala koronawirusa jest przed nami

– Musimy sobie powiedzieć jasno: trzecia fala jest przed nami. Dlatego zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Premier Mateusz Morawiecki w szerokim wywiadzie postanowił odnieść się do obostrzeń, które kilka dni temu ogłosił minister zdrowia. Zgodnie z nimi od 28 grudnia zamknięte będą hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe.

– Zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe, lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłumy – podkreślił premier.

– Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie. Nie można pozwolić na omijanie przepisów i na niefrasobliwość – dodał.

ZOBACZ TAKŻE
Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Mateusz Morawiecki nie wyklucza wprowadzenia godziny policyjnej

Premier nie wykluczył również, że już wkrótce może zostać wprowadzona godzina policyjna.

– Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna. Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

Przypomnijmy, że zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał w Sylwestra od godziny 19 do godziny 6 rano w Nowy Rok. To jednak może nie być koniec ograniczeń, które mogą nas czekać do momentu pojawienia się w Polsce szczepionki na COVID-19.

– Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...