Mateusz Morawiecki ostrzega: trzecia fala koronawirusa jest przed nami

– Musimy sobie powiedzieć jasno: trzecia fala jest przed nami. Dlatego zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję – powiedział premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Premier Mateusz Morawiecki w szerokim wywiadzie postanowił odnieść się do obostrzeń, które kilka dni temu ogłosił minister zdrowia. Zgodnie z nimi od 28 grudnia zamknięte będą hotele, stoki narciarskie oraz galerie handlowe.

– Zdecydowaliśmy się na obostrzenia, które mają zlikwidować fikcję, polegającą na tym, że całe rodziny wyjeżdżają na wyjazdy służbowe, lub w siłowniach pojawiali się sami sportowcy zawodowi, a w galeriach handlowych są tłumy – podkreślił premier.

– Tu nie ma czasu na żarty i omijanie prawa, umierają ludzie. Nie można pozwolić na omijanie przepisów i na niefrasobliwość – dodał.

Mateusz Morawiecki nie wyklucza wprowadzenia godziny policyjnej

Premier nie wykluczył również, że już wkrótce może zostać wprowadzona godzina policyjna.

– Już dzisiaj jednak chciałbym bardzo mocno zaapelować, by zachowywać się tak, jakby była godzina policyjna. Tak jakby obowiązywały jeszcze dalej idące ograniczenia. Także w przemieszczaniu się. Zakres zmian zależy od naszej dyscypliny – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Przypomnijmy, że zakaz przemieszczania się będzie obowiązywał w Sylwestra od godziny 19 do godziny 6 rano w Nowy Rok. To jednak może nie być koniec ograniczeń, które mogą nas czekać do momentu pojawienia się w Polsce szczepionki na COVID-19.

– Rozważamy wprowadzenie dalej idących restrykcji, również dotyczących przemieszania się. Ale one wiążą się z koniecznością wdrożenia nowej legislacji – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły