Donald Tusk krytykowany za słowa o stanie wojennym. „To porównanie jest absurdalne”

– Różnica między stanem wojennym a rządami PiS jest taka, że wtedy na sylwestra zawieszono godzinę policyjną, a teraz ją wprowadzają. Co do kasyn, brak danych. Pasterka bez zmian – napisał na Twitterze Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej.

Te słowa są teraz mocno krytykowane przez prawą stronę sceny politycznej, choć nie tylko. Krytycznie o nich wypowiedziała się również część historyków i dziennikarzy. Zwracali oni uwagę, że porównanie lockdownu do stanu wojennego, w którym strzelano do ludzi, jest co najmniej nie na miejscu.

Tuska krytykuje również polityk Marcin Horała. Podkreśla on, że już w kilku innych państwach Europy zachodniej wprowadzono godzinę policyjną.

– Przypomnę, że obostrzenia i ograniczenia w poruszaniu się są tam często dużo ostrzejsze niż obecnie w Polsce. Funkcjonują od dłuższego czasu i zakładają m.in. godzinę policyjną. U nas ma to dotyczyć tylko jednej nocy – powiedział dla tvp.info.

Donald Tusk mocno krytykowany. Poszło o godzinę policyjną

– W takim razie twierdzi, że dzisiaj mamy komunistyczną dyktaturę i stan wojenny w większości państw europejskich – dodał.

– Jest to porównanie absurdalne, bo jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Jeśli jednak Donald Tusk tak to ocenia, w takim razie twierdzi, że dzisiaj mamy komunistyczną dyktaturę i stan wojenny w większości państw europejskich – podkreślił Marcin Horała, który w rządzie pełni funkcję wiceministra infrastruktury.

Godzina policyjna obowiązuje obecnie we Francji, Włoszech, Hiszpanii i w Czechach. Całkiem możliwe, że wkrótce od tej listy dołączą kolejne państwa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły