Witold Gadowski: Jarosław Kaczyński jest lewakiem. Zaskakujące uzasadnienie dziennikarza

Witold Gadowski – od lat idol prawicy. Publicysta regularnie komentuje polityczną rzeczywistość w Polsce. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się jednak, że Jarosław Kaczyński i jego ludzie w komentarzach Gadowskiego nie są zbyt mocno krytykowani.

Im dłużej trwają jednak rządy Prawa i Sprawiedliwości, tym częściej obrywa im się od publicystów z konserwatywnej części sceny. Jak wiadomo, ostatnio gruchnęła wiadomość o odejściu z TVP Info Rafała Ziemkiewicza. Dziś natomiast cierpliwość traci Gadowski.

Poszło o… ustawę autorstwa PiS w obronie zwierząt. Większość parlamentarna poparła pomysł, choć wielu polityków miało zastrzeżenia. W efekcie Zjednoczona Prawica rozsypała się i znów Solidarna Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość są całkowicie osobnymi bytami. Jak skomentował to Witold Gadowski?

Witold Gadowski: Panie Kaczyński, to jest czyste lewactwo

„Człowiek jest jedynym bytem, który może być samodzielnym podmiotem moralnym panie Jarosławie Kaczyński. Troska o dobrostan zwierząt to część człowieczeństwa a humanizacja zwierząt to czyste lewactwo” – skomentował zniesmaczony Gadowski.

Dziś obserwujemy bodaj jedyny w ostatnich pięciu latach moment, w którym PiS rozgniewało większość konserwatywnej opinii publicznej. Już dawno o rządach Morawieckiego krytycznie wypowiada się chociażby Wojciech Cejrowski. Taka sytuacja jeszcze 4 lata temu była nie do wyobrażenia. Znany podróżnik twierdzi jednak, że został przez obecną władzę oszukany, choćby w sprawie aborcji. Cejrowski odszedł z TVP Info, podobnie jak Rafał Ziemkiewicz, w niemiłej atmosferze. Wiele wskazuje na to, że również Witold Gadowski przestanie się tam pojawiać.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły