Witold Gadowski: Jarosław Kaczyński jest lewakiem. Zaskakujące uzasadnienie dziennikarza

Witold Gadowski – od lat idol prawicy. Publicysta regularnie komentuje polityczną rzeczywistość w Polsce. W ostatnich latach przyzwyczailiśmy się jednak, że Jarosław Kaczyński i jego ludzie w komentarzach Gadowskiego nie są zbyt mocno krytykowani.

Im dłużej trwają jednak rządy Prawa i Sprawiedliwości, tym częściej obrywa im się od publicystów z konserwatywnej części sceny. Jak wiadomo, ostatnio gruchnęła wiadomość o odejściu z TVP Info Rafała Ziemkiewicza. Dziś natomiast cierpliwość traci Gadowski.

Poszło o… ustawę autorstwa PiS w obronie zwierząt. Większość parlamentarna poparła pomysł, choć wielu polityków miało zastrzeżenia. W efekcie Zjednoczona Prawica rozsypała się i znów Solidarna Polska oraz Prawo i Sprawiedliwość są całkowicie osobnymi bytami. Jak skomentował to Witold Gadowski?

Witold Gadowski: Panie Kaczyński, to jest czyste lewactwo

„Człowiek jest jedynym bytem, który może być samodzielnym podmiotem moralnym panie Jarosławie Kaczyński. Troska o dobrostan zwierząt to część człowieczeństwa a humanizacja zwierząt to czyste lewactwo” – skomentował zniesmaczony Gadowski.

Dziś obserwujemy bodaj jedyny w ostatnich pięciu latach moment, w którym PiS rozgniewało większość konserwatywnej opinii publicznej. Już dawno o rządach Morawieckiego krytycznie wypowiada się chociażby Wojciech Cejrowski. Taka sytuacja jeszcze 4 lata temu była nie do wyobrażenia. Znany podróżnik twierdzi jednak, że został przez obecną władzę oszukany, choćby w sprawie aborcji. Cejrowski odszedł z TVP Info, podobnie jak Rafał Ziemkiewicz, w niemiłej atmosferze. Wiele wskazuje na to, że również Witold Gadowski przestanie się tam pojawiać.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *