PKO BP Ekstraklasa. Stal Mielec – Lechia Gdańsk – WYNIK MECZU, BRAMKI

PKO BP Ekstraklasa. Dziś Lechia Gdańsk podejmowała przed własną publicznością drużynę beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej – PGE FKS Stal Mielec. Mielczanie pozytywnie zaskoczyli, choć na początku wydawało się, że wyjadą z Gdańska z wysoką porażką.

Zaczęło się od mocnego natarcia gospodarzy. W pierwszym kwadransie biało-niebiescy niemal nie powąchali piłki. Lechia szybko, bo już w 4. minucie objęła prowadzenie po golu Paixao. Później spotkanie zaczęło się wyrównywać i to mielczanie wyszli na prowadzenie.

Najpierw wyrównał Krystian Getinger, po precyzyjnym dorzuceniu z rzutu rożnego od Macieja Domańskiego. Tuż przed przerwą na 1-2 strzelił Mak. On również wykorzystał wrzutkę Domańskiego – tym razem na pierwszy słupek. Niestety dla PGE FKS Stali Mielec – minutę później Lechia Gdańsk wyrównała. Conrado uderzył bardzo mocno z kilkunastu metrów, nie dając szans Strączkowi. Do przerwy 2-2.

Lechia Gdańsk Stal Mielec PKO BP Ekstraklasa Krystian Getinger
Krystian Getinger, kapitan PGE FKS Stali Mielec

Lechia Gdańsk – PGE FKS Stal Mielec – 4. kolejka PKO BP Ekstraklasy [WYNIK, BRAMKI]

Druga połowa była znacznie bardziej wyrównana. Piłkarze z Podkarpacia zyskali więcej pewności siebie i widać było, że chcą wywieźć z Gdańska pierwsze w tym sezonie 3 punkty. To już 4. kolejka PKO BP Ekstraklasy, a w poprzednich 3 meczach mielczanie ugrali zaledwie dwa remisy. Nic więc dziwnego, że cały Mielec pragnął premierowej wygranej. Niestety, na nieco ponad kwadrans przed końcem niefortunny wślizg Macieja Domańskiego w polu karnym przyniósł rzut karny dla Lechii. Bezwzględnie na bramkę na 3-2 zamienił go Flavio Paixao. W 88. minucie na 4-2 strzelił Michał Nalepa. I już wówczas było wiadomo, że Stal Mielec z Pomorza punktów nie wywiezie.