Nowy prezes PZPN? Tomasz Poręba może zastąpić Zbigniewa Bońka

Według spekulacji „Gazety Wyborczej”, Prawo i Sprawiedliwość chce wystawić swojego kandydata w wyborach ścisłych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zdaniem dziennikarzy „Gazety” mogą to być Tomasz Poręba lub Mieczysław Golba. Pierwszy z nich to europoseł i kibic PGE Stali Mielec.

Tomasz Poręba to człowiek sportu. Pochodzi z Małopolski, w młodości grał w piłkę nożną na pozycji napastnika. Występował w trzeciej i czwartej lidze w takich klubach jak: Kolejarz Stróże czy Górnik Wieliczka. Szło mu  całkiem nieźle, ale z dalszej kariery musiał zrezygnować z powodu kontuzji.

Postawił na edukację i karierę polityczną. Od 2009 roku nieprzerwanie zasiada w Parlamencie Europejskim, a w ostatnich wyborach zanotował rekordowy wynik. Startuje jednak z Podkarpacia, a nie ze swojej rodzinnej Małopolski i obecnie bardziej kojarzony jest z tym pierwszym regionem.

Tomasz Poręba w wąskim gronie kandydatów

Również dlatego, że jest zdeklarowanym fanem PGE Stali Mielec. Jego miłość do mieleckiego klubu nie kończy się jednak tylko na kibicowaniu. W ostatnich latach stał się wręcz ojcem opatrznościowym sukcesów klubu, który latem, po 24 latach przerwy, awansował do PKO BP Ekstraklasy.

To dzięki jego staraniom i zakulisowym rozmowom od 2016 roku sponsorem mieleckiego klubu jest energetyczny potentat – Polska Grupa Energetyczna.

Na PGE oczywiście się nie skończyło. Przez kolejne lata do klubu dołączyły również kolejne, bardzo duże firmy i spółki: PKP LHS, Euro-Eko, Zakłady Bukmacherskie LV Bet, czy Browar Leżajsk. Ta lista to również dowód na to, że europoseł potrafi rozmawiać nie tylko ze spółkami Skarbu Państwa, ale również prywatnymi podmiotami.

Teraz „Gazeta Wyborcza” spekuluje, że może on zostać włączony do ścisłych władz Polskiego Związku Piłki Nożnej. Nie byłoby to dla niego nic nowego. Tomasz Poręba od kilku lat pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Gazeta podaje, że PiS do ścisłych władz PZPN postara się wprowadzić swojego człowieka. Według „GW” wśród kandydatów na „namiestnika PiS” w PZPN w grę wchodzą dwa nazwiska: Mieczysław Golba, senator Solidarnej Polski, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, oraz Tomasz Poręba, europoseł PiS, kibic Stali Mielec.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły