Legia Warszawa: powstanie potężna sekcja piłki ręcznej? „Legia Handball”

Piłka ręczna na najwyższym poziomie w Warszawie? Pojawił się pomysł, by Legia Warszawa uruchomiła sekcję piłki ręcznej na naprawdę wysokim poziomie. Legia Handball rywalizująca o najwyższe cele z takimi potęgami jak Vive Kielce czy Orlen Wisła Płock? Czemu nie.

„Szczypiorniak” zaczął błyskawicznie zyskiwać w Polsce popularność zwłaszcza po Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2007 roku. Wówczas reprezentacja Bogdana Wenty dotarła aż do finału, gdzie uległa gospodarzom imprezy – Niemcom. Tak czy owak zostaliśmy wicemistrzami świata. Sukces był zatem przeogromny, dzięki czemu tysiące młodych ludzi zaczęło uprawiać piłkę ręczną. Dziś mamy jedną z najlepszych lig świata.

Legia Warszawa potęgą piłki ręcznej? Legia Handball to marzenie stołecznych fanów „szczypiorniaka”

W Warszawie nie brakuje fanów piłki ręcznej. Wielu z nich na najważniejsze mecze jeździ nawet do Płocka, gdzie od lat większość rywali z kwitkiem odprawia miejscowa Wisła. Co jednak w sytuacji, gdy do gry weszłaby Legia?

Tak sobie myślę, że Legia powinna mieć topową drużynę w ręczną – napisał kilka lat temu na Twitterze ówczesny współwłaściciel Legii – Bogusław Leśnodorski. To właśnie wtedy zaczął kwitnąć pomysł, by powstała Legia Handball. Drużyna, która w Polskiej piłce ręcznej znaczyłaby tyle, co piłkarska legia w Ekstraklasie – czyli rokrocznie biłaby się o mistrzostwo kraju.

Czy Warszawę na to stać? Czemu nie! Przecież przez lata wspaniały przykład stanowiła SPR Stal Mielec, która regularnie biła się o medale na krajowej arenie, a nawet występowała w europejskich pucharach. W 2012 roku mielczanie zdobyli swój ostatni, brązowy medal mistrzostw Polski. Do dziś występują w elicie, choć ze znacznie mniejszym powodzeniem. A przecież w Mielcu nie ma wielkich pieniędzy, a tym bardziej wielkich gwiazd. Wystarczą chęci i zaangażowani działacze. Już wkrótce Legia Warszawa w PGNiG Superlidze?

Całość już wkrótce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *