Legia Warszawa: powstanie potężna sekcja piłki ręcznej? „Legia Handball”

Piłka ręczna na najwyższym poziomie w Warszawie? Pojawił się pomysł, by Legia Warszawa uruchomiła sekcję piłki ręcznej na naprawdę wysokim poziomie. Legia Handball rywalizująca o najwyższe cele z takimi potęgami jak Vive Kielce czy Orlen Wisła Płock? Czemu nie.

„Szczypiorniak” zaczął błyskawicznie zyskiwać w Polsce popularność zwłaszcza po Mistrzostwach Świata w Niemczech w 2007 roku. Wówczas reprezentacja Bogdana Wenty dotarła aż do finału, gdzie uległa gospodarzom imprezy – Niemcom. Tak czy owak zostaliśmy wicemistrzami świata. Sukces był zatem przeogromny, dzięki czemu tysiące młodych ludzi zaczęło uprawiać piłkę ręczną. Dziś mamy jedną z najlepszych lig świata.

Legia Warszawa potęgą piłki ręcznej? Legia Handball to marzenie stołecznych fanów „szczypiorniaka”

W Warszawie nie brakuje fanów piłki ręcznej. Wielu z nich na najważniejsze mecze jeździ nawet do Płocka, gdzie od lat większość rywali z kwitkiem odprawia miejscowa Wisła. Co jednak w sytuacji, gdy do gry weszłaby Legia?

Tak sobie myślę, że Legia powinna mieć topową drużynę w ręczną – napisał kilka lat temu na Twitterze ówczesny współwłaściciel Legii – Bogusław Leśnodorski. To właśnie wtedy zaczął kwitnąć pomysł, by powstała Legia Handball. Drużyna, która w Polskiej piłce ręcznej znaczyłaby tyle, co piłkarska legia w Ekstraklasie – czyli rokrocznie biłaby się o mistrzostwo kraju.

Czy Warszawę na to stać? Czemu nie! Przecież przez lata wspaniały przykład stanowiła SPR Stal Mielec, która regularnie biła się o medale na krajowej arenie, a nawet występowała w europejskich pucharach. W 2012 roku mielczanie zdobyli swój ostatni, brązowy medal mistrzostw Polski. Do dziś występują w elicie, choć ze znacznie mniejszym powodzeniem. A przecież w Mielcu nie ma wielkich pieniędzy, a tym bardziej wielkich gwiazd. Wystarczą chęci i zaangażowani działacze. Już wkrótce Legia Warszawa w PGNiG Superlidze?

Całość już wkrótce.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły