Warszawskie szpitale nie mogą wykonywać szczepień przeciwko COVID-19. Powód jest jeden

Szpitale miejskie w Warszawie z zamówionych 5400 szczepionek przeciwko COVID-19, otrzymały jedynie 810 sztuk preparatu. Sytuacja doprowadziła do wstrzymania szczepień medyków.

Dostarczone szczepionki miały być przeznaczone dla podopiecznych z domów pomocy społecznej. W związku z tym wstrzymano szczepienia w ramach etapu 0.

– Rząd uruchamia kolejne etapy szczepień mieszkańców przeciw COVID-19, tymczasem dostawy szczepionki niezbędnej do szczepienia lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych zostały wstrzymane – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Niestety w kolejce do szczepienia w stolicy nadal czeka blisko 14 tys. medyków. Rząd zapowiedział, że od 25 stycznia ruszą szczepienia dla osób powyżej 70. i 80. roku życia. Na swoją kolej czekają również pracownicy przedszkoli, żłobków oraz nauczyciele.

Od 15 stycznia rozpoczął się proces zgłaszania chęci do skorzystania ze szczepienia. Miasto Warszawa uruchomiło kampanię informacyjną, celem której jest zachęcenie mieszkańców do szczepień.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły