Warszawskie szpitale nie mogą wykonywać szczepień przeciwko COVID-19. Powód jest jeden

Szpitale miejskie w Warszawie z zamówionych 5400 szczepionek przeciwko COVID-19, otrzymały jedynie 810 sztuk preparatu. Sytuacja doprowadziła do wstrzymania szczepień medyków.

Dostarczone szczepionki miały być przeznaczone dla podopiecznych z domów pomocy społecznej. W związku z tym wstrzymano szczepienia w ramach etapu 0.

– Rząd uruchamia kolejne etapy szczepień mieszkańców przeciw COVID-19, tymczasem dostawy szczepionki niezbędnej do szczepienia lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych zostały wstrzymane – powiedział Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Niestety w kolejce do szczepienia w stolicy nadal czeka blisko 14 tys. medyków. Rząd zapowiedział, że od 25 stycznia ruszą szczepienia dla osób powyżej 70. i 80. roku życia. Na swoją kolej czekają również pracownicy przedszkoli, żłobków oraz nauczyciele.

Od 15 stycznia rozpoczął się proces zgłaszania chęci do skorzystania ze szczepienia. Miasto Warszawa uruchomiło kampanię informacyjną, celem której jest zachęcenie mieszkańców do szczepień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *