Największe grzechy warszawskich taksówkarzy. Tego nikt się nie spodziewał

Zatrzymano 52 dowody rejestracyjne oraz nałożono 470 mandatów karnych – to bilans kontroli taksówek i przewozu osób w 2020 roku. Szokujące jest, że w 40 proc. przypadków doszukano się nieprawidłowości.

Z każdym rokiem taksówek przybywa. W ubiegłym roku było ich więcej o prawie 6000 do roku poprzedzającego. Prezydent w tym czasie wydał 1120 licencji na przewóz osób.

Jak możemy przeczytać na stronie urzędu miasta, przeprowadzono 1207 kontroli, z których aż 502 wykazały nieprawidłowości.

Najpopularniejszym problemem wśród „złotówek” było wykonywanie transportu osób, bez kasy fiskalnej – 200 przypadków. Inne wykroczenia dotyczyły m.in:
– pojazd bez licencji – 66 przypadków,
– brak wymaganej licencji– 187 przypadków,
– brak badań kierowcy – 176 przypadków,
– brak identyfikatora lub nieprawidłowo oznakowany pojazd – 147 przypadków.

Pięciu taksówkarzy było poszukiwanych

W wyniku kontroli zatrzymano 52 dowody rejestracyjne. Dodatkowo wszczęto postępowanie przeciwko 12 cudzoziemcom, którzy wykonywali usługę transportu osób, bez odpowiedniego oznakowania samochodu. Pięciu z nich było poszukiwanych przez organy ścigania.

Bez pozwoleń, na podwójnym gazie

Osoby wykonujące „transport osób” w nieoznakowanych pojazdach, w 52 przypadkach poruszały się bez uprawnień. Zdarzały się przypadki, gdzie kierowcy posługiwali się sfałszowanym dokumentem (26 razy). Po spożyciu alkoholu oraz zażyciu narkotyków odnotowano 6 kierowców.

Taksówkarze na cenzurowanym

W 2020 roku przeprowadzono 61 postępowań przeciwko kierowcom taksówek. Siedmiu z nich udzielono ostrzeżenia, w dwóch przypadkach wszczęto postępowanie administracyjne, celem którego było cofnięcie licencji. Dziesięciu taksówkarzy nieprawidłowo rozliczało dochód, o czym został powiadomiony urząd skarbowy.

Nieprawidłowości w wykonaniu usługi

Jeśli podejrzewamy, że usługa została wykonana nieprawidłowo, możemy to zgłosić do Urzędu m.st. Warszawy lub za pośrednictwem telefonu pod numerem 19115.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły