Rafał Trzaskowski zripostowany przez Michała Dworczyka. “Proszę nie wprowadzać w błąd”

Michał Dworczyk postanowił zwrócić się bezpośrednio do prezydenta w Warszawy w sprawie szczepień na COVID-19. Rafał Trzaskowski w ostatnich dniach poinformował, że przy planie obecnie zakładanym przez rząd, w Warszawie w ciągu 17,5 miesiąca zostanie zaszczepionych tylko 634 tys. warszawiaków.

– Panie prezydencie, to nie czas na przepychanki polityczne! Mamy wspólny cel – organizację szczepień. Na dzisiaj uzyskaliśmy gotowość do szczepienia w Warszawie ponad 200 tysięcy osób miesięcznie w 238 punktach medycznych. Proszę nie wprowadzać w błąd mieszkańców – napisał na twitterze Michał Dworczyl, szef KPRM.

Rafał Trzaskowski stwierdził wcześniej, że “jeżeli mamy mieć szansę na powrót do względnej normalności w dającym się przewidzieć czasie, to program szczepień musi być realizowany bezpiecznie, ale też sprawnie. Przy obecnych założeniach programu szczepienie samych grup objętych priorytetem w Warszawie zajęłoby ok. 1,5 roku!”.

ZOBACZ TAKŻE
Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca
ZOBACZ TAKŻE
K. Boczek o skutkach demonstracji; „Wyła z bólu, gdy jej wykręcali ręce”

Michał Dworczyk ripostował prezydenta także dziś na łamach portalu wPolityce.pl. – Oczywiście są to nieprawdziwe zarzuty, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Prezydent Trzaskowski mówi o 100 punktach szczepień i 17,5 miesiąca potrzebnych do zaszczepienia tylko części warszawiaków – powiedział.

– Fakty są natomiast takie, że już w tej chwili na terenie Warszawy mamy zarejestrowanych ponad 230 punktów, w których będą wykonywane szczepienia. One mogą miesięcznie zaszczepić ponad 200 tys. osób. Zatem odnosząc się do wartości podanych przez prezydenta Trzaskowskiego, ta populacja zostałaby zaszczepiona w trzy miesiące – dodał.

Michał Dworczyk jest pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...