Rafał Trzaskowski zripostowany przez Michała Dworczyka. „Proszę nie wprowadzać w błąd”

Michał Dworczyk postanowił zwrócić się bezpośrednio do prezydenta w Warszawy w sprawie szczepień na COVID-19. Rafał Trzaskowski w ostatnich dniach poinformował, że przy planie obecnie zakładanym przez rząd, w Warszawie w ciągu 17,5 miesiąca zostanie zaszczepionych tylko 634 tys. warszawiaków.

– Panie prezydencie, to nie czas na przepychanki polityczne! Mamy wspólny cel – organizację szczepień. Na dzisiaj uzyskaliśmy gotowość do szczepienia w Warszawie ponad 200 tysięcy osób miesięcznie w 238 punktach medycznych. Proszę nie wprowadzać w błąd mieszkańców – napisał na twitterze Michał Dworczyl, szef KPRM.

Rafał Trzaskowski stwierdził wcześniej, że „jeżeli mamy mieć szansę na powrót do względnej normalności w dającym się przewidzieć czasie, to program szczepień musi być realizowany bezpiecznie, ale też sprawnie. Przy obecnych założeniach programu szczepienie samych grup objętych priorytetem w Warszawie zajęłoby ok. 1,5 roku!”.

Michał Dworczyk ripostował prezydenta także dziś na łamach portalu wPolityce.pl. – Oczywiście są to nieprawdziwe zarzuty, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Prezydent Trzaskowski mówi o 100 punktach szczepień i 17,5 miesiąca potrzebnych do zaszczepienia tylko części warszawiaków – powiedział.

– Fakty są natomiast takie, że już w tej chwili na terenie Warszawy mamy zarejestrowanych ponad 230 punktów, w których będą wykonywane szczepienia. One mogą miesięcznie zaszczepić ponad 200 tys. osób. Zatem odnosząc się do wartości podanych przez prezydenta Trzaskowskiego, ta populacja zostałaby zaszczepiona w trzy miesiące – dodał.

Michał Dworczyk jest pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *