Rafał Trzaskowski zripostowany przez Michała Dworczyka. „Proszę nie wprowadzać w błąd”

Michał Dworczyk postanowił zwrócić się bezpośrednio do prezydenta w Warszawy w sprawie szczepień na COVID-19. Rafał Trzaskowski w ostatnich dniach poinformował, że przy planie obecnie zakładanym przez rząd, w Warszawie w ciągu 17,5 miesiąca zostanie zaszczepionych tylko 634 tys. warszawiaków.

– Panie prezydencie, to nie czas na przepychanki polityczne! Mamy wspólny cel – organizację szczepień. Na dzisiaj uzyskaliśmy gotowość do szczepienia w Warszawie ponad 200 tysięcy osób miesięcznie w 238 punktach medycznych. Proszę nie wprowadzać w błąd mieszkańców – napisał na twitterze Michał Dworczyl, szef KPRM.

Rafał Trzaskowski stwierdził wcześniej, że „jeżeli mamy mieć szansę na powrót do względnej normalności w dającym się przewidzieć czasie, to program szczepień musi być realizowany bezpiecznie, ale też sprawnie. Przy obecnych założeniach programu szczepienie samych grup objętych priorytetem w Warszawie zajęłoby ok. 1,5 roku!”.

Michał Dworczyk ripostował prezydenta także dziś na łamach portalu wPolityce.pl. – Oczywiście są to nieprawdziwe zarzuty, które nie mają pokrycia w rzeczywistości. Prezydent Trzaskowski mówi o 100 punktach szczepień i 17,5 miesiąca potrzebnych do zaszczepienia tylko części warszawiaków – powiedział.

– Fakty są natomiast takie, że już w tej chwili na terenie Warszawy mamy zarejestrowanych ponad 230 punktów, w których będą wykonywane szczepienia. One mogą miesięcznie zaszczepić ponad 200 tys. osób. Zatem odnosząc się do wartości podanych przez prezydenta Trzaskowskiego, ta populacja zostałaby zaszczepiona w trzy miesiące – dodał.

Michał Dworczyk jest pełnomocnikiem rządu ds. programu szczepień.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły