Legia Warszawa pożegnała się z dwoma zawodnikami. Sanogo i Remy odchodzą

Tuż przed ostatnim meczem w tym roku Legia Warszawa postanowiła ogłosić pierwsze decyzje kadrowe przed otwarciem zimowego okienka transferowego. Z kubem pożegnają się napastnik Vamara Sanogo oraz obrońca William Remy. Teraz obaj piłkarze mogą już sobie szukać nowych pracodawców.

– Vamara Sanogo rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa. 25-letni francuski napastnik wywalczył z drużyną Wojskowych mistrzostwa Polski w sezonie 2019/20 – poinformował mistrz Polski. Taki sam komunikat ukazał się w przypadku Remy’ego.

To właśnie ten drugi bardziej zaznaczył swoją obecność przy Łazienkowskiej, szczególnie w pierwszych miesiącach swojego pobytu. Później jednak mocno spuścił z tonu, a ostatnio nie grał już w ogóle.

Legia Warszawa. Remy i Sanogo odchodzą z klubu

Remy ostatni raz z „eLką” na piersi pojawił się na boisku w jesiennym starciu z Górnikiem Zabrze (1:3) 19 września tego roku. W sumie strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty, obejrzał także osiem żółtych i jedną czerwoną kartkę. Ze stołecznym klubem francuski obrońca zdobył dwa tytuły mistrza Polski (2018, 2020) oraz krajowy puchar (2018).

Z kolei Sanogo Ostatni raz z W Legii zagrał w starciu z Górnikiem Zabrze (0:2) 14 czerwca tego roku. W sumie strzelił jednego gola (z Arką Gdynia). Zagrał także w dwóch spotkaniach rezerw, gdzie raz trafił do siatki. Ze stołecznym klubem francuski napastnik zdobył tytuł mistrza Polski (2020). W grudniu 2020 roku jego kontrakt został rozwiązany.

Dziś o godzinie 20:30 Legia Warszawa podejmie u siebie PGE FKS Stal Mielec.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *