Legia Warszawa pożegnała się z dwoma zawodnikami. Sanogo i Remy odchodzą

Tuż przed ostatnim meczem w tym roku Legia Warszawa postanowiła ogłosić pierwsze decyzje kadrowe przed otwarciem zimowego okienka transferowego. Z kubem pożegnają się napastnik Vamara Sanogo oraz obrońca William Remy. Teraz obaj piłkarze mogą już sobie szukać nowych pracodawców.

– Vamara Sanogo rozwiązał kontrakt z Legią Warszawa. 25-letni francuski napastnik wywalczył z drużyną Wojskowych mistrzostwa Polski w sezonie 2019/20 – poinformował mistrz Polski. Taki sam komunikat ukazał się w przypadku Remy’ego.

To właśnie ten drugi bardziej zaznaczył swoją obecność przy Łazienkowskiej, szczególnie w pierwszych miesiącach swojego pobytu. Później jednak mocno spuścił z tonu, a ostatnio nie grał już w ogóle.

Legia Warszawa. Remy i Sanogo odchodzą z klubu

Remy ostatni raz z „eLką” na piersi pojawił się na boisku w jesiennym starciu z Górnikiem Zabrze (1:3) 19 września tego roku. W sumie strzelił trzy gole i zanotował trzy asysty, obejrzał także osiem żółtych i jedną czerwoną kartkę. Ze stołecznym klubem francuski obrońca zdobył dwa tytuły mistrza Polski (2018, 2020) oraz krajowy puchar (2018).

Z kolei Sanogo Ostatni raz z W Legii zagrał w starciu z Górnikiem Zabrze (0:2) 14 czerwca tego roku. W sumie strzelił jednego gola (z Arką Gdynia). Zagrał także w dwóch spotkaniach rezerw, gdzie raz trafił do siatki. Ze stołecznym klubem francuski napastnik zdobył tytuł mistrza Polski (2020). W grudniu 2020 roku jego kontrakt został rozwiązany.

Dziś o godzinie 20:30 Legia Warszawa podejmie u siebie PGE FKS Stal Mielec.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły