Jeszcze przed końcem roku ceny paliw mogą pójść w górę. Najbardziej olej napędowy

Jeszcze przed końcem roku ceny paliwa mogą pójść do góry. Analitycy portalu e-petrol.pl prognozują, że podwyżki dotyczyć będą przede wszystkim oleju napędowego. Bez zmian za to powinny pozostać ceny LPG.

Ceny paliw, a w szczególności oleju napędowego mają pójść do góry ze względu na optymizm, który pojawił się na świtowych rynkach po wynalezieniu szczepionki na COVID-19.

– Szczepionki mogące pomóc zwalczyć pandemię COVID-19 są w tej chwili mocnym impulsem dla zwyżek i zapewne do końca roku pozostaną nim, podobnie jak amerykański program pomocy dla gospodarki dotkniętej kryzysem – podkreślili analitycy portalu e-petrol.pl.

Podwyżki cen paliw jeszcze w tym roku

Prognozują przede wszystkim, że między 21 i 27 grudnia br. benzyna bezołowiowa 98 będzie kosztować 4,77-4,88 zł/l, a Pb95 od 4,45 zł/l do 4,56 zł/l.

– Bardziej zdrożeje olej napędowy, który może kosztować w nadchodzącym tygodniu 4,43-4,54 zł/l. Autogaz pozostanie w przedziale 2,11-2,17 zł/l – czytamy na e-petrol.

Według analityków BM Reflex do świąt cen paliw na krajowych stacjach mogą wrosnąć, zwłaszcza oleju napędowego. Nie powinny za to wzrosnąć ceny LPG. Dodali, że siódmy tydzień z rzędu rynek ropy kończy wzrostami, ale ich skala nie jest już duża.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły