Znana jest przyczyna rozprzestrzeniania się koronawirusa. WHO zajmuje stanowisko

Pandemia rozwija się coraz szybciej za sprawą młodych ludzi. Często nieświadomi zakażenia bagatelizują sytuację i w konsekwencji napędzają rozprzestrzenianie się wirusa – oświadczył szef Światowej Organizacji Zdrowia w regionie Zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai.

„Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni” – powiedział Kasai podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Dodał, że osoby w młodym wieku są mniej narażone na konsekwencje zakażenia koronawirusem. Wszystko to staje się efektem bagatelizowania obostrzeń oraz zwiększania ryzyka przekazywania infekcji dalej. 

Dyrektor WHO zaznaczył, że zwiększająca się liczba infekcji jest „sygnałem, że wkroczyliśmy w nową fazę pandemii w regionie Azji i Pacyfiku”.

Na konferencji skomentowano także zgodę Rosji na stosowanie szczepionki Sputnik V. Zdaniem ekspertów, nie można jej stosować, ponieważ nie wykonano serii badań klinicznych. Zaapelował do firm farmaceutycznych, aby przed rozpowszechnianiem szczepionki wykonać odpowiednie badania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *