Znana jest przyczyna rozprzestrzeniania się koronawirusa. WHO zajmuje stanowisko

Pandemia rozwija się coraz szybciej za sprawą młodych ludzi. Często nieświadomi zakażenia bagatelizują sytuację i w konsekwencji napędzają rozprzestrzenianie się wirusa – oświadczył szef Światowej Organizacji Zdrowia w regionie Zachodniego Pacyfiku Takeshi Kasai.

„Epidemia się zmienia. Ludzie mający po 20, 30, 40 lat w coraz większym stopniu napędzają rozprzestrzenianie się wirusa. Wielu z nich nie wie, że są zakażeni” – powiedział Kasai podczas wirtualnej konferencji prasowej.

Dodał, że osoby w młodym wieku są mniej narażone na konsekwencje zakażenia koronawirusem. Wszystko to staje się efektem bagatelizowania obostrzeń oraz zwiększania ryzyka przekazywania infekcji dalej. 

Dyrektor WHO zaznaczył, że zwiększająca się liczba infekcji jest „sygnałem, że wkroczyliśmy w nową fazę pandemii w regionie Azji i Pacyfiku”.

Na konferencji skomentowano także zgodę Rosji na stosowanie szczepionki Sputnik V. Zdaniem ekspertów, nie można jej stosować, ponieważ nie wykonano serii badań klinicznych. Zaapelował do firm farmaceutycznych, aby przed rozpowszechnianiem szczepionki wykonać odpowiednie badania.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły