Zmiany na Placu Zbawiciela. To pierwszy taki przypadek w stolicy

Od ubiegłego weekendu na placu Zbawiciela w Warszawie obowiązują zmiany organizacji ruchu. Aby zachować odpowiedni dystans społeczny strefa ogródków lokali gastronomicznych została poszerzona o zablokowany pas ronda. 

Zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest sytuacją epidemiczną. Odpowiedni dystans społeczny jest możliwy tylko w przypadku takiego rozwiązania. Zmiana daje więcej przestrzeni nie tylko osobom przebywającym w ogródkach, ale także pieszym. 

Zadaniem pilotażowego projektu jest zbadanie, jak nowe zmiany w funkcjonowaniu miasta przyjmą się wśród wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej, zwłaszcza mieszkańców centrum oraz przedsiębiorców, prowadzących w tej części miasta działalność gastronomiczną – powiedział zastępca prezydenta m.st. Warszawy Robert Soszyński.

Zewnętrzny pas ronda został oddzielony barierami oraz zastosowano tymczasowe, żółte oznakowanie. Zmiany weszły w życie 15 sierpnia i potrwają przez najbliższy miesiąc. Ratusz zapowiada, że istnieje prawdopodobieństwo, że takie rozwiązanie zostanie przedłużone, a wszystko zależy od przychylności mieszkańców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *