Zmiany na Placu Zbawiciela. To pierwszy taki przypadek w stolicy

Od ubiegłego weekendu na placu Zbawiciela w Warszawie obowiązują zmiany organizacji ruchu. Aby zachować odpowiedni dystans społeczny strefa ogródków lokali gastronomicznych została poszerzona o zablokowany pas ronda. 

Zmiana w organizacji ruchu spowodowana jest sytuacją epidemiczną. Odpowiedni dystans społeczny jest możliwy tylko w przypadku takiego rozwiązania. Zmiana daje więcej przestrzeni nie tylko osobom przebywającym w ogródkach, ale także pieszym. 

Zadaniem pilotażowego projektu jest zbadanie, jak nowe zmiany w funkcjonowaniu miasta przyjmą się wśród wszystkich użytkowników przestrzeni publicznej, zwłaszcza mieszkańców centrum oraz przedsiębiorców, prowadzących w tej części miasta działalność gastronomiczną – powiedział zastępca prezydenta m.st. Warszawy Robert Soszyński.

Zewnętrzny pas ronda został oddzielony barierami oraz zastosowano tymczasowe, żółte oznakowanie. Zmiany weszły w życie 15 sierpnia i potrwają przez najbliższy miesiąc. Ratusz zapowiada, że istnieje prawdopodobieństwo, że takie rozwiązanie zostanie przedłużone, a wszystko zależy od przychylności mieszkańców.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły