Nie wiedzieli, że stąpają po „polu minowym”. Ilość pocisków zaskoczyła nawet patrol saperski

Policjanci z Grójca otrzymali zgłoszenie w sprawie ujawnienia kilku pocisków na polu w miejscowości Dąbrowa pod Nowym Miastem nad Pilicą. W trakcie sprawdzania terenu przez saperów okazało się, że tych pocisków jest aż 126 sztuk!

Na nietypowe znalezisko natknął się mieszkaniec Dąbrowy, który wykonując prace na swojej działce dostrzegł trzy pociski. Wykopalisko to prawdopodobnie pochodzi z II wojny światowej. 

Policjant z Grójca potwierdził, że znalezione przedmioty to nic innego, jak pociski i zapalniki. Teren natychmiast został zabezpieczony, a na miejsce wezwano saperów z 2. Mazowieckiego Pułku Saperów w Kazuniu Nowym. Ci przystępując do procedur ujawnili kolejne 123 sztuki pocisków! 

Jak widać, w każdym miejscu można się natknąć na niewybuchy z II wojny światowej. Najważniejsze jest, aby w takich sytuacjach nie dotykać znaleziska i jak najszybciej powiadomić o tym odpowiednie służby. Przeszkoleni funkcjonariusze udzielą wskazówek dotyczących wstępnego zabezpieczenie niewybuchu oraz stosownego oznaczenia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły