Minister Zdrowia Łukasz Szumowski rezygnuje ze stanowiska. Szumowski: nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostanę posłem.

Obecny Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oficjalnie zrezygnował ze stanowiska. “Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu – powiedział w briefingu Łukasz Szumowski.

Obecny Minister Zdrowia Łukasz Szumowski oficjalnie zrezygnował ze stanowiska. “Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu – powiedział w brefingu Łukasz Szumowski. 

Łukasz Szumowski zrezygnował z pełnienia funkcji Ministra Zdrowia. Szumowski podkreślał, że jest to decyzja, która była rozważana od “wielu miesięcy”. 

– Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostanę posłem. Oczywiście wracam do zawodu, chciałbym wrócić do kliniki, leczyć pacjentów – mówił Łukasz Szumowski.

Szumowski zaznaczył, że został w Ministerstwie Zdrowia dłużej, ze względu na prośby Premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące dokończenia ważnych spraw. Funkcję Ministra Zdrowia pełnił od 2018 roku. 

W poniedziałek o swoim odejściu na twitterze poinformował również wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Premier Mateusz Morawiecki poinformował, że nazwisko nowego ministra zdrowia poznamy do końca tygodnia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły