Pandemia w Polsce przybiera na sile. Duda musiał podjąć tę decyzję

Andrzej Duda był zmuszony podjąć niespodziewaną decyzję. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która w naszym kraju przybiera na sile.

Kolejny rekord zakażeń zanotowaliśmy w czwartek 18 marca. Ministerstwo Zdrowia podało bowiem, że zdiagnozowano aż 27 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Niestety, potwierdzono również łącznie ponad 300 zgonów wywołanych zarówno COVID-19, jak i chorobami towarzyszącymi. “Z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 278 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 984 248 / 48 388 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – podaje resort.

W ciągu doby przeprowadzono ponad 86 tysięcy testów na COVID-19.

Pandemia przybiera na sile. Duda podjął ważną decyzję

Szalejąca pandemia sprawiła, że Andrzej Duda zmuszony był podjąć ważną decyzję. Prezydent naszego kraju nie uda się z wcześniej zaplanowaną wizytą na Węgrzech. “PILNE! W związku z negatywnym rozwojem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech” – podał dziś serwis tvp.info.

Informacja na temat odwołania wizyty pojawiła się również na stronie internetowej Prezydenta RP. “W związku z negatywnym rozwojem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech. Wizyta polskiej Pary Prezydenckiej w Budapeszcie miała się odbyć w związku z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który przypada w dniu 23 marca” – napisano.

ZOBACZ TAKŻE
Bezzasadne zamknięcie salonów fryzjerskich? "Ta wypowiedź to hit"
ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

“Obchody Dnia Przyjaźni zostaną w większości przeniesione do sieci. Prezydenci Polski i Węgier oraz Pierwsze Damy odbędą rozmowy w ramach specjalnie zorganizowanego telemostu Warszawa-Budapeszt w poniedziałek i wtorek w przyszłym tygodniu. Odrębne wydarzenia przygotowują – na wniosek Prezydentów – placówki dyplomatyczne w obu krajach” – tłumaczą pracownicy Kancelarii Prezydenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...