Pandemia w Polsce przybiera na sile. Duda musiał podjąć tę decyzję

Andrzej Duda był zmuszony podjąć niespodziewaną decyzję. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która w naszym kraju przybiera na sile.

Kolejny rekord zakażeń zanotowaliśmy w czwartek 18 marca. Ministerstwo Zdrowia podało bowiem, że zdiagnozowano aż 27 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Niestety, potwierdzono również łącznie ponad 300 zgonów wywołanych zarówno COVID-19, jak i chorobami towarzyszącymi. „Z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 278 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 984 248 / 48 388 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – podaje resort.

W ciągu doby przeprowadzono ponad 86 tysięcy testów na COVID-19.

Pandemia przybiera na sile. Duda podjął ważną decyzję

Szalejąca pandemia sprawiła, że Andrzej Duda zmuszony był podjąć ważną decyzję. Prezydent naszego kraju nie uda się z wcześniej zaplanowaną wizytą na Węgrzech. „PILNE! W związku z negatywnym rozwojem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech” – podał dziś serwis tvp.info.

Informacja na temat odwołania wizyty pojawiła się również na stronie internetowej Prezydenta RP. „W związku z negatywnym rozwojem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech. Wizyta polskiej Pary Prezydenckiej w Budapeszcie miała się odbyć w związku z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który przypada w dniu 23 marca” – napisano.

„Obchody Dnia Przyjaźni zostaną w większości przeniesione do sieci. Prezydenci Polski i Węgier oraz Pierwsze Damy odbędą rozmowy w ramach specjalnie zorganizowanego telemostu Warszawa-Budapeszt w poniedziałek i wtorek w przyszłym tygodniu. Odrębne wydarzenia przygotowują – na wniosek Prezydentów – placówki dyplomatyczne w obu krajach” – tłumaczą pracownicy Kancelarii Prezydenta.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły