Pandemia w Polsce przybiera na sile. Duda musiał podjąć tę decyzję

Andrzej Duda był zmuszony podjąć niespodziewaną decyzję. Ma to związek z pandemią koronawirusa, która w naszym kraju przybiera na sile.

Kolejny rekord zakażeń zanotowaliśmy w czwartek 18 marca. Ministerstwo Zdrowia podało bowiem, że zdiagnozowano aż 27 tysięcy zakażeń koronawirusem.

Niestety, potwierdzono również łącznie ponad 300 zgonów wywołanych zarówno COVID-19, jak i chorobami towarzyszącymi. „Z powodu COVID-19 zmarło 78 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 278 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 1 984 248 / 48 388 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)” – podaje resort.

W ciągu doby przeprowadzono ponad 86 tysięcy testów na COVID-19.

Pandemia przybiera na sile. Duda podjął ważną decyzję

Szalejąca pandemia sprawiła, że Andrzej Duda zmuszony był podjąć ważną decyzję. Prezydent naszego kraju nie uda się z wcześniej zaplanowaną wizytą na Węgrzech. „PILNE! W związku z negatywnym rozwojem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech” – podał dziś serwis tvp.info.

Informacja na temat odwołania wizyty pojawiła się również na stronie internetowej Prezydenta RP. „W związku z negatywnym rozwojem sytuacji pandemicznej Prezydent RP Andrzej Duda podjął decyzję o odwołaniu zaplanowanej na weekend wizyty na Węgrzech. Wizyta polskiej Pary Prezydenckiej w Budapeszcie miała się odbyć w związku z obchodami Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej, który przypada w dniu 23 marca” – napisano.

„Obchody Dnia Przyjaźni zostaną w większości przeniesione do sieci. Prezydenci Polski i Węgier oraz Pierwsze Damy odbędą rozmowy w ramach specjalnie zorganizowanego telemostu Warszawa-Budapeszt w poniedziałek i wtorek w przyszłym tygodniu. Odrębne wydarzenia przygotowują – na wniosek Prezydentów – placówki dyplomatyczne w obu krajach” – tłumaczą pracownicy Kancelarii Prezydenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *