Nowe informacje ws. Milika! Pojawiła się iskierka nadziei

Jak grom z jasnego nieba spadła na kibiców informacja o decyzji władz francuskich Ligue 1 i Ligue 2. Włodarze obu lig zdecydowali o zakazie gry w meczach reprezentacyjnych rozgrywanych poza Unią Europejską dla obcokrajowców. To jednoznaczne z wykluczeniem Arkadiusza Milika ze spotkania z Anglią. Teraz w całej sprawie pojawiły się jednak nowe wieści.

„Wobec braku zwolnienia z kwarantanny dla zagranicznych piłkarzy, którzy udadzą się na mecze reprezentacji narodowych, kluby Ligue 1 i Ligue 2 postanowiły zachować jednomyślność i zastosować przepis FIFA z 5 lutego 2021., biorąc pod uwagę liczne ograniczenia w podróżowaniu po świecie” – napisano w komunikacie włodarzy francuskich lig zawodowych.

Ta decyzja to cios dla reprezentacji Polski. Oznacza bowiem, że w meczu eliminacyjnym z Anglią nie zagra Arkadiusz Milik, który reprezentuje barwy Olympique Marsylia. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Teraz w całej prawie pojawiły się jednak nowe informacje. Okazuje się bowiem, że w tuneli tli się jeszcze światełko nadziei.

Arkadiusz Milik nie zagra z Anglią? Są nowe informacje

Nowe informacje ws. występu Arkadiusza Milika na Wembley przekazuje serwis WP Sportowe Fakty. Dziennikarze portalu podają, że jeszcze nie wszystko stracone. Okazuje się bowiem, że decyzja Ligue 1 nie jest prawomocna. Została podjęta bez porozumienia z francuskim związkiem piłki nożnej.

„My rozmawiamy z francuską federacją, a nie ligą. To tak jakby w Polsce ogłaszała coś Ekstraklasa, a innego zdania był PZPN” – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Ta wypowiedź daje więc nadzieję, iż Milik zagra w meczu z Anglią. Warto pamiętać przy tym, że wciąż ważą się losy występu na Wembley Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, czyli graczy reprezentujących barwy klubów z Bundesligi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *