Nowe informacje ws. Milika! Pojawiła się iskierka nadziei

Jak grom z jasnego nieba spadła na kibiców informacja o decyzji władz francuskich Ligue 1 i Ligue 2. Włodarze obu lig zdecydowali o zakazie gry w meczach reprezentacyjnych rozgrywanych poza Unią Europejską dla obcokrajowców. To jednoznaczne z wykluczeniem Arkadiusza Milika ze spotkania z Anglią. Teraz w całej sprawie pojawiły się jednak nowe wieści.

“Wobec braku zwolnienia z kwarantanny dla zagranicznych piłkarzy, którzy udadzą się na mecze reprezentacji narodowych, kluby Ligue 1 i Ligue 2 postanowiły zachować jednomyślność i zastosować przepis FIFA z 5 lutego 2021., biorąc pod uwagę liczne ograniczenia w podróżowaniu po świecie” – napisano w komunikacie włodarzy francuskich lig zawodowych.

Ta decyzja to cios dla reprezentacji Polski. Oznacza bowiem, że w meczu eliminacyjnym z Anglią nie zagra Arkadiusz Milik, który reprezentuje barwy Olympique Marsylia. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Teraz w całej prawie pojawiły się jednak nowe informacje. Okazuje się bowiem, że w tuneli tli się jeszcze światełko nadziei.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior
ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

Arkadiusz Milik nie zagra z Anglią? Są nowe informacje

Nowe informacje ws. występu Arkadiusza Milika na Wembley przekazuje serwis WP Sportowe Fakty. Dziennikarze portalu podają, że jeszcze nie wszystko stracone. Okazuje się bowiem, że decyzja Ligue 1 nie jest prawomocna. Została podjęta bez porozumienia z francuskim związkiem piłki nożnej.

“My rozmawiamy z francuską federacją, a nie ligą. To tak jakby w Polsce ogłaszała coś Ekstraklasa, a innego zdania był PZPN” – powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, w rozmowie z WP Sportowe Fakty.

Ta wypowiedź daje więc nadzieję, iż Milik zagra w meczu z Anglią. Warto pamiętać przy tym, że wciąż ważą się losy występu na Wembley Roberta Lewandowskiego i Krzysztofa Piątka, czyli graczy reprezentujących barwy klubów z Bundesligi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...