Na dworze siarczysty mróz, a warszawiacy ziębną we własnych domach. Nagminne awarie w stolicy

W ostatnich dniach termometry pokazują bardzo niskie temperatury. Miejscami mróz sięga nawet – 20 stopni Celsjusza. W tym czasie stolica dość często boryka się z problemami elektrociepłowni. Bez ogrzewania pozostają setki mieszkańców.

Warszawa od czwartku zmaga się z poważnymi awariami elektrociepłowni. W zimowym czasie, gdy dostawcy ciepła poddawani są poważnym próbom, bardzo zawodzą mieszkańców. Pierwsze problemy rozpoczęły się 14 stycznia, kiedy to awaria dotknęła elektrociepłownię na Żeraniu. Efektem były zimne kaloryfery oraz brak ciepłej wody u mieszkańców okolic ulicy Jagiellońskiej.

W zimnie przez prawie 60 godzin oraz problemy komunikacyjne

Jak mogliśmy przeczytać na stronie dostawcy „przywrócenie dostaw ciepła planowane było 16.01.2021 o godz. 6:00”. Łatwo wywnioskować, że prażanie pozostawali bez dostaw ciepła prawie 48 godzin. Finalnie ciepło do mieszkań wróciło dopiero około godziny 20 w sobotę. Awaria spowodowała także problemy komunikacyjne. W dziurę w jezdni, która powstała w wyniku awarii wpadł autobus linii 135. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie poniósł obrażeń.

Kolejny problem na Ursynowie

Z racji, że nieszczęścia chodzą parami – na kolejną awarię nie musieliśmy długo czekać. Jeszcze w sobotę taki problem spotkał elektrociepłownię na Ursynowie. Od dostaw ciepła zostało odciętych kilkanaście budynków. Początkowo problem miał zostać usunięty do poniedziałku do godziny 16, jednak, przed południem dostawca ciepła wydał oficjalny komunikat, w którym poinformował, że tylko jeden budynek przy ul. Boremlowskiej pozostaje bez ciepła, a cała awaria została opanowana.

Szpital na Mokotowie pozbawiony ciepła 

Przed południem w Warszawie doszło do kolejnej, trzeciej już awarii. Tym razem ciepła pozbawianych jest ponad 40 budynków na Mokotowie, w tym szpital covidowy. Według oświadczeń dostawcy ciepła, do awarii doszło w okolicach ulicy Tynieckiej, a przerwa w dostawie ciepła ma potrwać około 24 godzin. Do rozpoznania przyczyny awarii ma zostać powołany specjalny zespół. Nadmieniono, że nie bez znaczenia mogą być panujące warunki pogodowe.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły