Michał Karbownik odchodzi z Legii. Ujawnił, któremu trenerowi zawdzięcza najwięcej

Michał Karbownik kończy swoją przygodę z Legią Warszawa. Brighton & Hove Albion, czyli nowy pracodawca zawodnika, skrócił wypożyczenie i postanowił zabrać młodego piłkarza do siebie. Gracz w rozmowie z serwisem legia.net ujawnił, któremu trenerowi Legii Warszawa zawdzięcza najwięcej.

Brighton & Hove Albion, czyli zespół występujący w angielskiej Premier League, kupił dwóch polskich piłkarzy: Jakuba Modera i Michała Karbownika. Następnie wypożyczył obydwu do ich macierzystych klubów, czyli kolejno Lecha Poznań i Legii Warszawa. Teraz, w zimowym okienku transferowym, włodarze klubu podjęli jednak decyzję o skróceniu wypożyczeń i zabrali zawodników na Wyspy Brytyjskie.

Jakub Moder jest już na miejscu, a niebawem do Brighton trafi również Michał Karbownik. Były już piłkarz Legii udzielił wywiadu serwisowi legia.net, w którym pożegnał się z kibicami. „Za mną najbardziej szalone półtora roku w życiu, wszystko działo się bardzo szybko, czasem wydarzenia przybierały obrót, którego się nie spodziewałem, nie zakładałem. Przede wszystkim postawiłem pierwsze kroki w seniorskiej piłce, o czym marzyłem od dziecka” – powiedział popularny „Karbo”.

Młody piłkarz zdradził również, z którym trenerem w Legii współpracowało mu się najlepiej. Tutaj zaskoczenia nie ma.

Michał Karbownik zdradza, z którym trenerem współpracowało mu się najlepiej

Popularny „Karbo” przyznaje, że najlepiej wspomina współpracę z Aleksandarem Vukoviciem. Nie ma w tym nic dziwnego. To właśnie Serb dał młodemu piłkarzowi szansę debiutu w polskiej ekstraklasie.

„Na pewno bardzo dużo zawdzięczam Vuko, dzięki niemu zadebiutowałem i pokazałem co potrafię. Złożyło się na to wiele czynników, myślę że nie od razu widziano we mnie lewego defensora. Ale mocno ćwiczyłem na treningach, a ciężka praca popłaca” – powiedział reprezentant Polski i nowy zawodnik angielskiego Brighton.

„Wcześniej czy później – w tym wypadku było wcześniej. Bardzo się z tego cieszę a trenerowi Vukoviciowi jeszcze nie raz z pewnością podziękuję” – dodał Michał Karbownik.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły