Nowe obostrzenia. Po świętach zamknięte m.in. galerie handlowe i hotele

Od 28 grudnia w życie wchodzą nowe obostrzenia. Zamknięte zostaną m.in. galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogerii), hotele i stoki narciarskie. Z kolei w Sylwestra zostanie wprowadzony zakaz przemieszczania się w godzinach wieczornych i nocnych.

Decyzję ogłoszono dzisiaj podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. Podczas jej trwania, minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że 28 grudnia rozpocznie się tzw. Narodowa Kwarantanna. Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą stoki narciarskie, hotele oraz galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii.

Oprócz obecnych obostrzeń, pojawią się kolejne. Zamknięte zostaną hotele i wyciągi narciarskie. Ponownie ograniczone zostanie funkcjonowanie galerii handlowych – otwarte pozostaną jedynie sklepy, które zapewniają zaspokojenie podstawowych potrzeb.

– Apeluję do każdego Polaka o odpowiedzialność za siebie, za swoich bliskich. Wiem jednak, że same apele to za mało. Dlatego od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzamy kwarantannę narodową – ogłosił minister zdrowia.

Nowe obostrzenia. Od 28 grudnia narodowa kwarantanna

Od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą stoki narciarskie, hotele oraz galerie handlowe, z wyjątkiem m.in. sklepów spożywczych i drogerii.

Hotele będą dostępne dla służb mundurowych, medyków, pacjentów szpitali specjalistycznych, ośrodków COS. Wyjątkiem są również hotele pracownicze.

Dodatkowo 31 grudnia będą obowiązywać ograniczenia w przemieszczaniu się w godzinach od 19 do 6 rano dnia następnego. – Uzasadnione są tylko wyjścia z domu w celu zaspokojenia takich potrzeb nagłych, jak wizyta w aptece, jak wyjście w jakimś innym takim celu, zawodowym na przykład. Chodzi o to, że musimy zostać w domu – poinformował minister zdrowia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *