Legia Warszawa przed starciem z PGE Stalą Mielec. Kiedyś był to wielki hit

W piątek o godzinie 20:30 Legia Warszawa rozegra swój ostatni w tym roku mecz PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni trenera Czesława Michniewicza podejmą przy Łazienkowskiej drużynę PGE Stali Mielec. Transmisja spotkania w Canal+Sport.

Za rywalizacją obu drużyn stoi również długa i piękna historia. W lidze łącznie spotkały się ze sobą 48 razy, z czego 16 razy wygrywała Stal, 13 razy był remis, a 19 razy triumfowała Legia.

Ostatnie zwycięstwo mielczan na Łazienkowskiej to kadencja trenera Grzegorza Laty i runda jesienna sezonu 1991/92, a najsłynniejsze to 6:0 z sezonu 197/76, w którym Stal zdobyła swój drugi mistrzowski tytuł.

Z kolei w ostatnim sezonie mielczan na najwyższym szczeblu rozgrywkowym (95/96) zostali oni dwukrotnie skarceni przez Wojskowych – u siebie przegrali 0:5, a na wyjeździe 1:5.

Legia Warszawa przed meczem ze Stalą Mielec

Dziś wyraźnym faworytem są oczywiście piłkarze Legii. Oni liderują tabeli, a w ostatnich dziewięciu spotkaniach zdobyli aż 23 punkty. Trener Czesław Michniewicz przestrzega jednak przed Stalą i wskazuje najmocniejszy punkt tej drużyny.

– Największym atutem Stali w ostatnich tygodniach jest trener Leszek Ojrzyński. Stal jest bardziej odpowiedzialna, lepiej broni. W przypadku meczu z Lechem, zmienili ustawienie na trójkę obrońców, momentami bronili piątką obrońców. Bardzo dobrze kontratakowali, czyli specjalność zakładu trenera Ojrzyńskiego – stałe fragmenty gry – mówił na przedmeczowej konferencji trener Czesław Michniewicz.

Szkoleniowiec odniósł się również do spekulacji transferowych. – Czy poszukujemy stopera, skrzydłowego i napastnika? Nie mogę tego potwierdzić. Spotkanie z zarządem odbędzie się w sobotę, po meczu ze Stalą, wtedy będziemy rozmawiać o szczegółach. Porozmawiamy o tym kto, co i dlaczego. Na razie jeszcze takich decyzji nie ma.

Początek meczu Legia Warszawa – PGE Stal Mielec w piątek o godzinie 20:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *