Krytyczna sytuacja w jednym z województw. Zaczyna brakować miejsc w szpitalach

Sobotni raport Ministerstwa Zdrowia nie przyniósł optymistycznych wieści. Kolejny raz w Polsce mamy do czynienia z rekordowym wzrostem zakażeń koronawirusem. Blisko 50 tysięcy przeprowadzonych testów na COVID-19 wskazało 9622 nowych i potwierdzonych przypadków zakażeń. Zmarły kolejne 84 osoby. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Ilość miejsc w szpitalach czy respiratorów nie jest z gumy i mówiąc potocznie, nie da się ich „naciągnąć”. W jednym z województw zaczyna brakować miejsc w szpitalach.

Zaczyna brakować miejsc w szpitalach

Chodzi o Małopolskę, gdzie kolejny raz odnotowano dzisiaj dość dużą liczbę zakażeń. W samej Małopolsce mamy do czynienia z 1254 nowymi przypadkami COVID-19.

Już kilka dni temu, wojewoda małopolski podjął decyzję o przekształceniu kilku szpitali w placówki zajmujące się tylko zakażonymi koronawirusem. Z szacunków wynika, że w ciągu kilkunastu dni w szpitalach w regionie może zabraknąć łóżek nawet dla kilkuset pacjentów. Dzisiejszy, dobowy przyrost zakażeń tylko potwierdza te prognozy.

„Ostatnie dni pokazują, że na terenie szpitala jeszcze nigdy nie mieliśmy tylu pacjentów w tak ciężkim stanie” – przyznaje w rozmowie z portalem Onet, Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Kolejny z dyrektorów jednego ze szpitali w Małopolsce rysuje jeszcze tragiczniejszy obraz pandemii. W rozmowie z Onetem chciał pozostać anonimowy, ale powiedział: „Personel medyczny jest przemęczony, odpowiedzialność za walkę z epidemią zrzuca się na szpital, brakuje koordynacji, a w tym wszystkim zapomina się o pacjentach z innymi schorzeniami”.

Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie widzi jednak pewne rozwiązanie, na które póki co nie kwapią się małopolskie władze.

„Gdyby to ode mnie zależało, zastanawiałbym się nad tym, w której krakowskiej szkole czy sali amfiteatralnej lub ewentualnie nawet w Tauron Arenie, należałoby już w tym momencie szykować potencjalne łóżka dla potencjalnych pacjentów. A my nadal podejmujemy działania mające na celu wytworzenie pewnej liczy łóżek w obrębie istniejących szpitali” – przyznaje.

źródło: Onet, mat. prasowe

  1. Fatalne doniesienia o leku na koronawirusa. Naukowcy rozkładają ręce
  2. Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. Może stracić miliony złotych
  3. Wiek a ryzyko zakażenia koronawirusem. Przełomowe dla seniorów wyniki badań

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły