Lewandowski i Piątek mogą nie zagrać z Anglią. Co na to Boniek? „Spokojnie”

Robert Lewandowski i inny zawodnicy występujący w niemieckiej Bundeslidze nie zagrają w meczu el. MŚ z Anglią na Wyspach Brytyjskich? Istnieje taka możliwość. Głos w tej sprawie zabrał prezes PZPN, Zbigniew Boniek.

Od kilku rozpisują się o tym media. Robert Lewandowski oraz Krzysztof Piątek mogą nie zagrać w meczu el. MŚ z Anglią rozgrywanych na Wyspach Brytyjskich. Wszystko ze względu na przepisy covidowe, które nakładają na przyjezdnych z Anglii do Niemiec kwarantannę.

Włodarze Bayernu kręcą nosem i nie wyobrażają sobie, by po powrocie z Anglii Lewandowski pauzował. Zapewne nie wyobraża sobie tego również on sam. Polak bije się przecież o laury indywidualne jeżeli chodzi o strzelanie bramek.

Głos ws. spekulacji dotyczących absencji Lewandowskiego i Piątka zabrał na Twitterze Zbigniew Boniek, który wdał się w dyskusję z dziennikarzami.

Lewandowski i Piątek nie zagrają z Anglią? Boniek: Spokojnie

„Austria ryzykuje pojechać na pierwszy mecz ze Szkocją bez 8 piłkarzy z Bundesligi…przepisy państwowe a nie układy…” – napisał Boniek na Twitterze.

„Prawda jest taka, że taki anormalny układ legitymizuje UEFA. W europejskich pucharach można grać na neutralnym terenie, reprezentacje nie…” – odpisał Bońkowi dziennikarz, Piotr Kucza. „Czyli gdyby w reprezentacji Andory grało 2/3 piłkarzy z „Bundes” to nie gramy meczu w Polsce? To nie takie proste, ja bym się na neutralny nie zgodził. Przy reprezentacji dynamika jest zupełnie inna. Pie******y COVID” – odpowiedział mu Boniek.

Prezes PZPN dodał również, że związek rozmawia z Bayernem Monachium na temat występu Lewandowskiego w meczu z Anglią. „Rozmawiamy z Bayernem i nie tylko… Do 29 marca na pewno sytuacja nie będzie chyba zero-jedynkowa. Skoncentrujmy się za pierwszych dwóch meczach, na Anglię przyjdzie czas” – stwierdził.

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak czekać i liczyć, że Lewandowski zagra z Anglią.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *