Dziennikarz TVP wrzucił na Twittera film z Izraela. „Nie pokazujcie tego politykom Konfederacji” (WIDEO)

Samuel Pereira, dziennikarz TVP, opublikował na swoim profilu społecznościowym film zarejestrowany w Izraelu. Poprosił jednocześnie, aby… nie pokazywać go politykom Konfederacji.

Izrael jest jednym z państw, które powoli wychodzi z trudnej pandemicznej sytuacji. Kraj jest jednym z liderów pod względem szczepień na świecie. Przedstawiciele tamtejszego rządu podkreślają, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zatrzymać rozwój epidemii.

„Jeśli chcecie poczuć w Polsce efekty szczepień, trzeba tak jak w Izraelu zaszczepić starszą część populacji, bo to ona jest najbardziej zagrożona. Wtedy, po upływie miesiąca, półtora, zaczną się pojawiać efekty i można się spodziewać spadku ciężkich przypadków COVID-19” – mówi prof. Cyrille Cohen, immunolog i doradca izraelskiego ministra zdrowia ds. szczepień przeciwko COVID-19.

„To prawda, że wciąż przybywa zakażeń, ale dynamika wzrostu jest już mniejsza. W styczniu i w lutym notowaliśmy nawet 20 tys. nowych zachorowań dziennie, a obecnie 2-3 tys. Zakażenia dotyczą zresztą przede wszystkim młodszej części populacji Izraela. 80 proc. nowych chorych to 40-latkowie, którzy jeszcze się nie zaszczepili. Znakomita większość obecnych hospitalizacji – około 95 proc. – dotyczy osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione” – dodaje.

Dziennikarz TVP pokazuje film z Izraela. „Nie pokazujcie tego politykom Konfederacji”

Ze względu na poprawiającą sytuacji Izrael znosi lockdown. Otwierane są restauracje, mówi się również o powrocie kibiców na stadiony. Jak naprawdę wygląda sytuacja w Izraelu postanowił pokazać dziennikarz TVP, Samuel Pereira.

Wspomniany zamieścił na Twitterze film zarejestrowany w tym kraju. Widać na nim bawiących się ludzi, którzy jakby zapomnieli, że pandemia istnieje. Pereira w swoim wpisie dodał, że nie należy pokazywać tego filmu politykom Konfederacji. Ci od dłuższego czasu sprzeciwiają się bowiem szczepieniom przeciwko COVID-19.

„Zaszczepieni Żydzi bawią się i cieszą życiem. Nie pokazujcie tego politykom Konfederacji, bo wybuchną” – napisał dziennikarz TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *