Dziennikarz TVP wrzucił na Twittera film z Izraela. “Nie pokazujcie tego politykom Konfederacji” (WIDEO)

Samuel Pereira, dziennikarz TVP, opublikował na swoim profilu społecznościowym film zarejestrowany w Izraelu. Poprosił jednocześnie, aby… nie pokazywać go politykom Konfederacji.

Izrael jest jednym z państw, które powoli wychodzi z trudnej pandemicznej sytuacji. Kraj jest jednym z liderów pod względem szczepień na świecie. Przedstawiciele tamtejszego rządu podkreślają, że tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zatrzymać rozwój epidemii.

“Jeśli chcecie poczuć w Polsce efekty szczepień, trzeba tak jak w Izraelu zaszczepić starszą część populacji, bo to ona jest najbardziej zagrożona. Wtedy, po upływie miesiąca, półtora, zaczną się pojawiać efekty i można się spodziewać spadku ciężkich przypadków COVID-19” – mówi prof. Cyrille Cohen, immunolog i doradca izraelskiego ministra zdrowia ds. szczepień przeciwko COVID-19.

ZOBACZ TAKŻE
Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. "Profesor Modzelewski miał rację"

“To prawda, że wciąż przybywa zakażeń, ale dynamika wzrostu jest już mniejsza. W styczniu i w lutym notowaliśmy nawet 20 tys. nowych zachorowań dziennie, a obecnie 2-3 tys. Zakażenia dotyczą zresztą przede wszystkim młodszej części populacji Izraela. 80 proc. nowych chorych to 40-latkowie, którzy jeszcze się nie zaszczepili. Znakomita większość obecnych hospitalizacji – około 95 proc. – dotyczy osób, które nie zostały jeszcze zaszczepione” – dodaje.

ZOBACZ TAKŻE
Paszport covidowy obowiązkowy dla każdego? Znamy rządowe plany

Dziennikarz TVP pokazuje film z Izraela. “Nie pokazujcie tego politykom Konfederacji”

Ze względu na poprawiającą sytuacji Izrael znosi lockdown. Otwierane są restauracje, mówi się również o powrocie kibiców na stadiony. Jak naprawdę wygląda sytuacja w Izraelu postanowił pokazać dziennikarz TVP, Samuel Pereira.

ZOBACZ TAKŻE
Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Wspomniany zamieścił na Twitterze film zarejestrowany w tym kraju. Widać na nim bawiących się ludzi, którzy jakby zapomnieli, że pandemia istnieje. Pereira w swoim wpisie dodał, że nie należy pokazywać tego filmu politykom Konfederacji. Ci od dłuższego czasu sprzeciwiają się bowiem szczepieniom przeciwko COVID-19.

“Zaszczepieni Żydzi bawią się i cieszą życiem. Nie pokazujcie tego politykom Konfederacji, bo wybuchną” – napisał dziennikarz TVP.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...