Tomasz Lis stanął w obronie katolików. Niespodziewany wpis na Twitterze

Tomasz Lis stanął w obronie katolików. Dziennikarz zamieścił na Twitterze wpis, który odbił się szerokim echem w przestrzeni internetowej.

17 lutego to w kalendarzu katolików Środa Popielcowa. W kalendarzu katolickim to pierwszy dzień wielkiego postu. Jest to dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych, 40-dniowy okres postu, bez wliczania niedzieli, przed Wielkanocą. Środa Popielcowa wypada między 4 lutego a 10 marca. W tym dniu wierni nie są zobowiązani do uczestniczenia we mszy świętej.

Pomimo tego, iż Polska jest krajem katolickim w sieci zaroiło się od prześmiewczych, ironicznych, a nawet obraźliwych komentarzy pod adresem tych, którzy tego dnia obchodzą post. Ku zaskoczeniu wszystkich głos zabrał Tomasz Lis. Dziennikarz stanął w obronie wyznawców katolicyzmu i zamieścił mocny wpis w serwisie społecznościowym Twitter.

Lis przyznał, że Środa Popielcowa to dla katolików bardzo ważny dzień, a w sieci pełno jest szyderstw i wyśmiewania. Zaapelował również o szacunek dla wszystkich wyznawców tej religii.

Tomasz Lis stanął w obronie katolików

„Dziś ważny dla katolików dzień, a tu od rana szyderstwa i kpiny autorstwa tych,którzy są za absolutną tolerancją dla wszystkich, ale wszystkich, którzy myślą i czują jak oni sami” – napisał we wstępie swojego tweeta Tomasz Lis.

„Nikt nikomu nie karze wierzyć, ale odrobina szacunku „dla tych strasznych katolików” nie zaszkodzi” – dodał doświadczony dziennikarz.

Pod wpisem dziennikarza pojawiło się oczywiście wiele komentarzy. „Wiele razy o tym pisałam. Ludzie są albo dobrzy albo źli, a to w co wierzą nie ma znaczenia. Wiara to prywatna sprawa każdego człowieka. Jej brak również” – napisała jedna z internautek.

Zobacz także:

1. Maryla Rodowicz z nowym partnerem? Zamieściła zdjęcie, które nie pozostawia złudzeń
2. Już więcej jej nie zobaczycie w TVP! Marzena Rogalska odchodzi z potężnym hukiem, dzieje się!
3. Przed chwilą wydało się, że Beata Tadla w tajemnicy wzięła ślub! Mamy zdjęcia, nie uwierzycie, kim jest jej mąż!

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły