Tomasz Lis stanął w obronie katolików. Niespodziewany wpis na Twitterze

Tomasz Lis stanął w obronie katolików. Dziennikarz zamieścił na Twitterze wpis, który odbił się szerokim echem w przestrzeni internetowej.

17 lutego to w kalendarzu katolików Środa Popielcowa. W kalendarzu katolickim to pierwszy dzień wielkiego postu. Jest to dzień pokuty przypadający na 46 dni kalendarzowych, 40-dniowy okres postu, bez wliczania niedzieli, przed Wielkanocą. Środa Popielcowa wypada między 4 lutego a 10 marca. W tym dniu wierni nie są zobowiązani do uczestniczenia we mszy świętej.

Pomimo tego, iż Polska jest krajem katolickim w sieci zaroiło się od prześmiewczych, ironicznych, a nawet obraźliwych komentarzy pod adresem tych, którzy tego dnia obchodzą post. Ku zaskoczeniu wszystkich głos zabrał Tomasz Lis. Dziennikarz stanął w obronie wyznawców katolicyzmu i zamieścił mocny wpis w serwisie społecznościowym Twitter.

Lis przyznał, że Środa Popielcowa to dla katolików bardzo ważny dzień, a w sieci pełno jest szyderstw i wyśmiewania. Zaapelował również o szacunek dla wszystkich wyznawców tej religii.

Tomasz Lis stanął w obronie katolików

„Dziś ważny dla katolików dzień, a tu od rana szyderstwa i kpiny autorstwa tych,którzy są za absolutną tolerancją dla wszystkich, ale wszystkich, którzy myślą i czują jak oni sami” – napisał we wstępie swojego tweeta Tomasz Lis.

„Nikt nikomu nie karze wierzyć, ale odrobina szacunku „dla tych strasznych katolików” nie zaszkodzi” – dodał doświadczony dziennikarz.

Pod wpisem dziennikarza pojawiło się oczywiście wiele komentarzy. „Wiele razy o tym pisałam. Ludzie są albo dobrzy albo źli, a to w co wierzą nie ma znaczenia. Wiara to prywatna sprawa każdego człowieka. Jej brak również” – napisała jedna z internautek.

Zobacz także:

1. Maryla Rodowicz z nowym partnerem? Zamieściła zdjęcie, które nie pozostawia złudzeń
2. Już więcej jej nie zobaczycie w TVP! Marzena Rogalska odchodzi z potężnym hukiem, dzieje się!
3. Przed chwilą wydało się, że Beata Tadla w tajemnicy wzięła ślub! Mamy zdjęcia, nie uwierzycie, kim jest jej mąż!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *