Nie żyje dziennikarz TVP. „Ciepły, serdeczny, miły”

Marek Maldis, wieloletni dziennikarz TVP Warszawa, nie żyje. Taką informację podali jego redakcyjni koledzy.

Media obiegła bardzo smutna informacja. Okazuje się bowiem, że Marek Maldis, wieloletni dziennikarz TVP Warszawa, zmarł w wieku 72 lat. Mężczyzna był laureatem wielu nagród i wyróżnień w tym „Złotego Ekranu”, został również uhonorowany odznaczeniem „Zasłużony dla Warszawy”.

„Marek Maldis był autorem filmów dokumentalnych i realizatorem wielu programów telewizyjnych między innymi cyklu „Darz Bór”, „Prezydenci Warszawy” czy „Wydarzenia tygodnia” ukazujące się na antenie telewizyjnej Jedynki. Przez wiele związany z Akademią Telewizyjną. Prowadził zajęcia ze studentami wydziału dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego” – podaje serwis warszawa.tvp.pl.

Jego redakcyjni koledzy dodają również, że Maldis był bardzo ciepłym, miłym i serdecznym człowiekiem.

Nie żyje dziennikarz TVP Warszawa Marek Maldis. „Ciepły, serdeczny i miły”

Dziennikarze TVP Warszawa podkreślają, że ukochanym miastem Maldisa była stolica. Poświęcił jej wiele filmów dokumentalnych.

„Jego ukochanym miastem była Warszawa, poświęcił jej wiele dokumentalnych form. Prywatnie był aktywnym maratończykiem, fanem tenisa i jazdy konnej” – napisano na portalu internetowym.

„Twórca pierwszej Warszawskiej Edukacyjnej Ścieżki Biegowej na Kępie Potockiej i pomysłodawca i współorganizator „Pikniku pod Flagą biało-czerwoną” na Cytadeli. Ciepły, serdeczny, miły, tak będziemy zawsze wspominać Marka” – czytamy.

„Piszę na Marka profilu aby powiadomić jego przyjaciół i znajomych. Dzisiaj odszedł ten Wspaniały Człowiek zostawiając wielki ból w mym sercu. Przegrał nie fair walkę z podstępnym Covid-19” – napisała na profilu społecznościowym Maldisa Elżbieta Komorowska.

Zobacz także:

1. Już więcej jej nie zobaczycie w TVP! Marzena Rogalska odchodzi z potężnym hukiem, dzieje się!
2. Przed chwilą wydało się, że Beata Tadla w tajemnicy wzięła ślub! Mamy zdjęcia, nie uwierzycie, kim jest jej mąż!
3. Maryla Rodowicz z nowym partnerem? Zamieściła zdjęcie, które nie pozostawia złudzeń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *