Koronawirus: lekarz ma dobre wieści dla Polaków. Mówi, co z trzecią falą

Koronawirus nie daje za wygraną, a w Polsce cały czas notowane są kolejne zakażenia. Głos w tej sprawie zabrał lekarz Jakub Kosikowski, który wlał nieco nadziei w serca Polaków.

Z koronawirusem zmagamy się już niemal rok. Żyjemy w nieustannym lockdownie, przełamywanym znoszeniem niektórych obostrzeń. W coraz gorszej kondycji znajdują się przedsiębiorcy, którzy najmocniej odczuwają restrykcje.

Tymczasem niektórzy eksperci wieszczą, że pomimo tego, iż rozpoczął się proces szczepień, być może czeka nas trzecia fala zakażeń. To wiązałoby się z kolei z kolejnym obostrzeniami, może nawet dalej posuniętymi niż te obecne.

Głos w tej sprawie zabrał lekarz Jakub Kosikowski, który pracuje w szpitalu jednoimiennym w Puławach. Młody medyk zamieścił wpis na Twitterze, który wlał nadzieję w serca Polaków.

Koronawirus. Jakub Kosikowski mówi o trzeciej fali koronawirusa

Kosikowski przyznaje, że w jego ocenie fala zakażeń, z którą mieliśmy do czynienia w okresie świąteczno-noworocznym, przełamuje się. „Nie wiem czy wszędzie tak jest, ale na moje oko i znane liczby to fala świąteczno-sylwestrowa już się przełamuje” – pisze.

Swoją opinię argumentuje faktem, iż spadają hospitalizacje, a „jednocześnie najciężej chorzy „dojrzeli” do respiratorów”. Jakub Kosikowski przyznaje również, iż ma nadzieję, że to ostatnia fala tej zimy. To z kolei dawałoby nadzieję, że niebawem wszystko wróci do względnej normalności.

„I oby to już była ostatnia fala tej zimy. Czego sobie i Państwu życzę” – napisał Jakub Kosikowski.

Nie wszyscy podzielają jednak pozytywne nastawienie Kosikowskiego. Jeden z internautów zauważa bowiem, że do szkół wracają uczniowie klas I-III, co ponownie może doprowadzić do wzrostu zakażeń koronawirusem. „Niestety od poniedziałku wracają szkoły klasy I-III więc można się spodziewać ponownych wzrostów za 2-3 tygodnie” – pisze pan Łukasz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *