Klaudia Jachira o “kacykach i szamanach”. Oberwało się PiS i Kościołowi

Klaudia Jachira słynie z ciętego języka. Posłanka znów o tym przypomniała publikując mocny wpis na Facebooku. Oberwało się Prawu i Sprawiedliwości oraz hierarchom Kościoła Katolickiego.

Jachira już we wstępie wpisu stwierdza, że nie może patrzeć na to, jak dostojnicy kościelni, w jej opinii, lekceważą obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Dodała też, że podobnie zachowują się sami rządzący, którzy o wspomnianych restrykcjach decydują.

Posłanka przyznaje, że w obliczu tej sytuacji nie dziwi się polskim przedsiębiorcom, którzy zdecydowali, bez względu na konsekwencje, otworzyć swoje firmy po 17 stycznia.

“Jak patrzę na lekceważenie obostrzeń przez dostojnikow kościoła i najlepiej opłacanych urzędników państwowych, a więc dwie kasty, które nie ucierpiały podczas pandemii, jak sie bawią na urodzinach u Rydzyka, jak widzę dzieci Emilewicz szusujace po zamkniętych dla obywateli stokach, jak słucham, co za bzdury wygaduje bez maseczki Kaczyński na mszy transmitowanej przez TVP, to rozumiem słuszny gniew przedsiębiorców, którzy postanowili powiedzieć DOŚĆ!” – napisała Klaudia Jachira.

Klaudia Jachira o “kacykach i szamanach”

Jachira przyznaje, że to rząd zmusił przedsiębiorców do zamknięcia swoich firm. Twierdzi także, że polskie władze pozostawiły ich samych sobie, bez dostatecznej pomocy. Posłanka podkreśla jednocześnie, że to przedsiębiorcy płacą podatki, za które utrzymywani są zarówno politycy, jak i przedstawiciele Kościoła.

“To rząd zmusił ich do zamknięcia biznesu, ale jednocześnie pozostawa ich bez wystarczającej pomocy. A to oni płacą podatki na tę kastę kacyków i szamanów, którym się wydaje, że za pomocą represyjnego prawa i propagandy zapewnią sobie posłuch i bezkarność i że Polska to republika bananowa, gdzie ONI mogą wszystko, a MY musimy cierpieć w pogardzie i milczeniu” – napisała Jachira.

Sympatycy i zwolennicy Jachiry wsparli jej odezwę. “Oni poczuli się jak klasa panująca a nas traktują jak swoich poddanych i niewolników. Dość utrzymywania drogiego państwa z pieniędzy biednych podatników. Politycy (z wyjątkiem Pani i kilku innych) zapomnieli że naszymi pracownikami i mają dbać o nas a nie o siebie” – napisał jeden z internautów (pisownia oryginalna).

ZOBACZ KONIECZNIE

Mecz Niemcy-Węgry pełen kontrowersji? Piłkarze zaprotestują przed meczem

Już kilka dni temu wybuchła afera, związana z zachowaniem, a właściwie strojem niemieckiego bramkarza...

Edyta Górniak kończy karierę w TVP. Powód decyzji może szokować

Od 2013 roku Edyta Górniak była twarzą programu „The Voice od Poland”. Trudno więc...

Ogromna awaria w znanym banku. Klienci zostali bez pieniędzy

- Mam wyczyszczone konto do zera i blokadę na prawie 11 tysięcy! Za zakup...

Nowe artykuły