Jak uzyskać zimny odcień blond w domowej koloryzacji?

Wiele kobiet najlepiej czuje się w zimnym odcieniu blond. Charakteryzuje się on chłodnym, srebrzystym, platynowym lub perłowym połyskiem w przeciwieństwie do ciepłego blond, którego wyróżniają ciepłe, miedzianozłote refleksy. Komu najbardziej pasuje chłodny blond? Czy można go uzyskać w domowej koloryzacji? Jak utrzymać platynowy blond na dłużej?

Komu pasuje chłodny blond?

Zimne odcienie platyny pasują najbardziej kobietom o chłodnym typie urody. Jak to rozpoznać? Jeśli odcień żył na skórze ma niebieskawy lub siny kolor, to najprawdopodobniej reprezentujesz chłodny typ urody. Wiele mówią też oczy – czysty kolor tęczówek, np. ciemnobrązowy lub niebieski wskazuje na zimny typ urody. Jeśli Twoje żyłki są zielonkawe, a tęczówki mają domieszkę zieleni lub koloru piwnego, bliżej Ci do ciepłego typu urody, co nie oznacza, że nie możesz pofarbować się na chłodny blond – najważniejsze jest to, jak czujesz się w danym kolorze.

Czy na każdych włosach można uzyskać chłodny odcień?

Nawet brunetki mogą pofarbować się na blond, osiągając wymarzoną platynową tonację. Jak uzyskać chłodny blond? Bardzo ważny jest wyjściowy kolor włosów. Przy bardzo ciemnych włosach należy podejść do zadania stopniowo. Oprócz farby o chłodnym odcieniu potrzebujesz również rozjaśniacza do włosów. Wybieraj taki, który za jednym „podejściem” rozjaśni włosy o kilka tonów, nie uszkadzając ich struktury.

W żadnym wypadku nie należy przesadzać z czasem, podczas którego pozostawiasz rozjaśniacz na włosach. Zamiast tego przeprowadź kilka kuracji rozjaśniających w odstępach czasowych, np. kilku tygodni. To zapobiegnie intensywnej ingerencji w budowę włosa i tym samym unikniesz doszczętnego zniszczenia włosów. „Spalone” kosmyki bardzo trudno zregenerować, więc lepiej przestrzegać instrukcji podawanych przez producenta farby i jednorazowo rozjaśniać włosy o 1-2 tony.

Jak wybrać dobrą farbę do włosów blond?

Jeśli włosy są jasne – rudawe, w odcieniu ciemnego blond lub brązu – może wystarczyć tylko dobra farba do włosów blond, bez dodatkowego rozjaśniacza. Warto wybierać drogeryjne farby przeznaczone specjalnie do farbowania włosów na jasno. Ich palety bywają imponujące pod względem wyboru kolorystycznego.

  • Nie kieruj się wyglądem modelek na opakowaniu – to tylko ilustracje poglądowe.
  • Zajrzyj na ilustracje z tyłu kartonika. Tam znajdziesz różne rezultaty, które farba może dać na różnych kolorach włosów.
  • Zwróć uwagę na oznaczenia cyfrowe. 1 i 2 po kropce (oraz ich kombinację) to oznaczenia refleksów. 1 to odcienie popielate, natomiast 2 to odcienie opalizujące, lekko fioletowe. Czasem może też pojawić się numer 7 po kropce, czyli odcień metaliczny.
  • Oczywistą wskazówką przy wyborze farby są angielskie oznaczenia, np. cool blondes lub platinum blondes wskazujące, że farba nie zawiera ciepłych pigmentów.

Blond nie wyszedł wystarczająco chłodny? Sięgnij po toner

Razem z farbą możesz wybrać toner. To półtrwały środek, który fryzjerzy nakładają po właściwym farbowaniu, aby dodatkowo ochłodzić otrzymany blond. Nawet jeśli wynik koloryzacji będzie od razu satysfakcjonujący, toner przyda się kilka tygodni po rozjaśnianiu. Przywróci platynowy blask. Jest dużo łagodniejszy dla włosów niż rozjaśniacz i farba. Warto mieć go w zanadrzu przed rozpoczęciem koloryzacji na chłodny blond – na wszelki wypadek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *