Wiek a ryzyko zakażenia koronawirusem. Przełomowe dla seniorów wyniki badań

Ostatnie dni nie napawają Polaków optymizmem. W czwartek mieliśmy do czynienia z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 8099 nowych przypadkach. Mateusz Morawiecki wraz z Adamem Niedzielskim szybko wprowadzili kolejne obostrzenia, a piątek przyniósł nieznaczny spadek zachorowań. Oczywiście nie ma tu mowy o szybkim efekcie nowych obostrzeń, ale w obecnej sytuacji, należy cieszyć się choć z takich małych pozytywów. Najbardziej przerażeni są wciąż seniorzy, którzy znajdują się w grupie ryzyka. Spłynęły jednak najnowsze wyniki badań, które wlały w ich serca nieco optymizmu.

Seniorzy odetchną z ulgą? Wiek a ryzyko zakażenia koronawirusem

Wielu seniorów dosłownie drży o swoje zdrowie. Nie ma się co dziwić, bowiem koronawirus jest najgroźniejszy właśnie dla najstarszych osób, które borykają się także z innymi chorobami. Dlatego też wszyscy powinniśmy przestrzegać obostrzeń nałożonych przez Ministerstwo Zdrowia, aby uchronić najstarsze pokolenie.

Choć seniorzy rzeczywiście, jak wskazują statystyki, przechodzą koronawirusa najciężej i to właśnie wśród najstarszej grupy wiekowej notuje się największą liczbę zgonów, to najnowsze badania powinny nieco uspokajać.

„Ryzyko zakażenia koronawirusem nie zależy od wieku danej osoby” – przekazali naukowcy z Uniwersytetu Hokkaido.

Oczywiście, sam wiek nie determinuje, że jesteśmy bardziej podatni na zakażenie koronawirusem, ale, co potwierdzają także naukowcy z Hokkaido, im człowiek starszy, tym większe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 a nawet niestety śmierci.

Warto o tym pamiętać i w tych trudnych czasach zatroszczyć się o naszych seniorów. Najprościej zrobić to przestrzegając zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Zasłaniać nos i usta w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pamiętaj, że to od Twojego zachowania i rozwagi może zależeć życie innej osoby.

źródło: PAP, mat. prasowe

  1. Brutalne pobicie dziennikarza TVP. W sieci pojawiły się zdjęcia z zajścia
  2. Gwiazda “M jak miłość” ma poważne problemy ze zdrowiem. Poruszający apel
  3. Dziecko wiło się z bólu i płakało, odesłano je z kwitkiem ze szpitala. Opis matki przeraża

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły