Wiek a ryzyko zakażenia koronawirusem. Przełomowe dla seniorów wyniki badań

Ostatnie dni nie napawają Polaków optymizmem. W czwartek mieliśmy do czynienia z rekordową liczbą zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało aż o 8099 nowych przypadkach. Mateusz Morawiecki wraz z Adamem Niedzielskim szybko wprowadzili kolejne obostrzenia, a piątek przyniósł nieznaczny spadek zachorowań. Oczywiście nie ma tu mowy o szybkim efekcie nowych obostrzeń, ale w obecnej sytuacji, należy cieszyć się choć z takich małych pozytywów. Najbardziej przerażeni są wciąż seniorzy, którzy znajdują się w grupie ryzyka. Spłynęły jednak najnowsze wyniki badań, które wlały w ich serca nieco optymizmu.

Seniorzy odetchną z ulgą? Wiek a ryzyko zakażenia koronawirusem

Wielu seniorów dosłownie drży o swoje zdrowie. Nie ma się co dziwić, bowiem koronawirus jest najgroźniejszy właśnie dla najstarszych osób, które borykają się także z innymi chorobami. Dlatego też wszyscy powinniśmy przestrzegać obostrzeń nałożonych przez Ministerstwo Zdrowia, aby uchronić najstarsze pokolenie.

Choć seniorzy rzeczywiście, jak wskazują statystyki, przechodzą koronawirusa najciężej i to właśnie wśród najstarszej grupy wiekowej notuje się największą liczbę zgonów, to najnowsze badania powinny nieco uspokajać.

„Ryzyko zakażenia koronawirusem nie zależy od wieku danej osoby” – przekazali naukowcy z Uniwersytetu Hokkaido.

Oczywiście, sam wiek nie determinuje, że jesteśmy bardziej podatni na zakażenie koronawirusem, ale, co potwierdzają także naukowcy z Hokkaido, im człowiek starszy, tym większe ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 a nawet niestety śmierci.

Warto o tym pamiętać i w tych trudnych czasach zatroszczyć się o naszych seniorów. Najprościej zrobić to przestrzegając zaleceń Ministerstwa Zdrowia. Zasłaniać nos i usta w przestrzeni otwartej, jak i zamkniętej. Pamiętaj, że to od Twojego zachowania i rozwagi może zależeć życie innej osoby.

źródło: PAP, mat. prasowe

  1. Brutalne pobicie dziennikarza TVP. W sieci pojawiły się zdjęcia z zajścia
  2. Gwiazda “M jak miłość” ma poważne problemy ze zdrowiem. Poruszający apel
  3. Dziecko wiło się z bólu i płakało, odesłano je z kwitkiem ze szpitala. Opis matki przeraża

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *