Czarne chmury nad Tadeuszem Rydzykiem. Może stracić miliony złotych

O Ojcu Rydzyku i jego imperium rozpisywano się już dość sporo, zatem nie ma sensu przytaczać wszystkich faktów czy pieniędzy, które przekazane zostają na konto jego fundacji Lux Veritatis. Okazuje się jednak, że Tadeusz Rydzyk ma znacznie poważniejszy problem. Już wkrótce ucięte może zostać wsparcie finansowe, które płynie na konta Rydzyka ze Stanów Zjednoczonych. 

Tadeusz Rydzyk zostanie odcięty od funduszy?

Dokładnie miesiąc temu media obiegła sensacyjna informacja o tym, że Tadeusz Rydzyk otrzymał zakaz odprawiania mszy świętych w Kanadzie. Teraz Polonia chce pójść za ciosem i postarać się o zakaz odprawiania sakramentów także w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieszka najwięcej Polaków.

Za zakazem odprawiania mszy świętych w Kanadzie stoi kanadyjski polityk, polskiego pochodzenia Thomas Lukaszuk. To jego interwencja sprawiła, że Tadeusz Rydzyk nie może odprawiać sakramentów w kilku kanadyjskich diecezjach a także organizować zbiórek pieniędzy. To właśnie w nich, Redemptorysta miał zbierać rocznie nawet 300 tysięcy dolarów. Teraz, co tu dużo mówić, został odcięty od tych pieniędzy.

Wkrótce może okazać się także, że Tadeusz Rydzyk podobny zakaz otrzyma w Stanach Zjednoczonych. Jak informuje Onet, z Thomasem Lukaszukiem skontaktowało się Amerykańskie Centrum Szymona Wiesenthala.

„Centrum chce podjąć działania zmierzające ku temu, by ojca Rydzyka w całych Stanach Zjednoczonych objął podobny zakaz, jaki obowiązuje w Kanadzie, a także by powiązane z nim organizacje nie mogły przeprowadzać tam zbiórek pieniędzy” – przekazał w swoich rewelacjach Onet.

Jak widać, Tadeusz Rydzyk może znaleźć się wkrótce w patowej sytuacji. Nie jest tajemnicą, że większość wsparcia finansowego, które otrzymuje płynie właśnie od darczyńców zza Oceanu. Choć Onet nie podaje kwot, to można spodziewać się, że wsparcie, które otrzymuje Ojciec Dyrektor od Polonii liczone jest w milionach złotych. Wkrótce te fundusze mogą zostać znacznie obcięte – właśnie przez zakaz przeprowadzania zbiórek pieniędzy oraz odprawiania mszy świętych. Co o tym myślicie?

  1. Wiek a ryzyko zakażenia koronawirusem. Przełomowe dla seniorów wyniki badań
  2. Brutalne pobicie dziennikarza TVP. W sieci pojawiły się zdjęcia z zajścia
  3. Gwiazda “M jak miłość” ma poważne problemy ze zdrowiem. Poruszający apel

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *