Atak niedaleko Paryża. Napastnik został zastrzelony przez policję

Media donoszą o ataku na przedmieściach Paryża. Według francuskiej prasy sprawca, krzycząc „Allahu Akbar” ściął głowę mężczyźnie na ulicy w Val-d’Oise.

Ściął głowę mężczyźnie niedaleko Paryża

Val-d’Oise to przedmieścia Paryża, które liczą około 1,2 mln mieszkańców. Póki co, francuska prasa przekazała tylko szczątkową ilość informacji na temat zbrodni, która rozegrała się na ulicy.

Według wstępnych ustaleń, ofiarą jest nauczyciel, który na lekcjach pokazywał karykatury Mahometa. Napastnik ściął mu głowę na ulicy nieopodal Paryża, krzycząc „Allahu Akbar”. Mężczyzna został śmiertelnie postrzelony przez policję. Sytuacja rozegrała się w pobliżu szkoły.

Zdaniem prasy, atak ten traktowany jest przez policję jako ściśle powiązany z aktem terroryzmu. Minister Spraw Wewnętrznych Francji Gérald Darmanin miał odbyć nawet rozmowę telefoniczną z prezydentem kraju, Emmanuelem Macronem.

AKTUALIZACJA 17:30. We francuskiej prasie pojawiają się też informacje, że napastnik miał na sobie kamizelkę z materiałami wybuchowymi. Jeżeli zostaną potwierdzone, nie może dziwić, że władze traktują całą sytuację jako akt terroru.

AKTUALIZACJA 22:10. 18-latek pochodzenia czeczeńskiego ściął głowę nauczycielowi historii w pobliżu szkoły. Po ataku krzyczał „Allahu Akbar”, zbiegł, ale został szybko odnaleziony przez służby. Napastnik nie chciał się poddać, był agresywny, w związku z tym został zastrzelony przez policjantów. Zabity nauczyciel w ostatnim czasie podczas lekcji o wolności słowa miał pokazać karykatury Mahometa. Według BFMTV – po lekcji otrzymywał groźby. Po ataku, napastnik miał wrzucić zdjęcie ofiary do internetu, nie zostało to jeszcze potwierdzone przez służby. (za Konflikty i katastrofy światowe)

  1. Fatalne doniesienia o leku na koronawirusa. Naukowcy rozkładają ręce
  2. Brutalne pobicie dziennikarza TVP. W sieci pojawiły się zdjęcia z zajścia
  3. Miała objawy typowe dla koronawirusa. Diagnoza była dużo bardziej brutalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *