Grosicki zareagował na powołanie. Wymowny wpis

Kamil Grosicki zareagował na powołanie od Paulo Sousy. Obecność skrzydłowego West Bromwich Albion w kadrze zaskakuje, ponieważ piłkarz praktycznie nie występuje w swoim klubie.

Powołanie dla Kamila Grosickiego na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski zaskoczyło fanów. Wielu kibiców przypominało bowiem, że popularny „Grosik” odgrywa marginalną rolę w swoim zespole. Polak w West Bromwich Albion gra bardzo rzadko, dlatego Paulo Sousa, zabierając go na zgrupowanie, podjął dość niespodziewaną decyzję.

Selekcjoner naszej kadry przedstawił jednak argumenty „za”. „Jako trener reprezentacji Polski, dla mnie najważniejsze jest zbudować zespół. Kamil Grosicki jest częścią tej grupy” – mówi.

“Ta lista może się jeszcze zmienić […] Sytuacja jest elastyczna. Wiem, że obecnie nie gra (Grosicki – red.), ale też wiem jakie ma doświadczenie, które może wprowadzić do kadry” – dodaje. Więcej TUTAJ.

Grosicki zareagował na powołanie od Sousy. Wymowny wpis na Facebooku

Na powołanie do kadry zareagował też sam zainteresowany. Kamil Grosicki zamieścił wpis na Facebooku, w którym odniósł się do decyzji nowego selekcjonera. Piłkarz nie napisał jednak ani słowa. Posłużył się jednak emotikonami, które świadczą o tym, że jest szczęśliwy ze swojej obecności na liście powołanych zawodników.

Za Kamilem wstawili się też kibice, którzy wsparli go pozytywnymi komentarzami. Wielu z nich zauważało, że popularny „Grosik”, zawsze – bez względu na to czy gra, czy nie – daje kadrze coś ekstra. I chociażby to stanowi argument za tym, aby dać mu szansę w nowym selekcjonerskim rozdaniu.

„Nie ma znaczenia czy ktoś gra czy nie. To jest powtarzana do bólu pierdoła przez dziennikarzy. Jak ktoś jest dobry, to jest dobry. Podolski latami siedział na ławce, ale w kadrze miał pewne miejsce” – napisał jeden z fanów. „Nie no najlepiej spisać go na straty. A może właśnie potrzebuje kadry… Tych minut których nie ma w klubie. Cieszyliście się jak ogrywał Rumunię, asystował przeciwko Niemcom, czy strzelał sam indywidualnie. Ale teraz już jest nie potrzebny. Jakie to polskie” – napisał kolejny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *