Boniek twierdzi, że to on odnalazł talent, który teraz powołał Sousa. “Teraz wiecie, o kogo chodziło?”

Zbigniew Boniek zamieścił wymowny wpis na Twitterze. Twierdzi, że to on odkrył talent jednego z reprezentantów Polski, którego niedawno do kadry powołał Paulo Sousa.

Paulo Sousa ogłosił wczoraj listę zawodników powołanych do drużyny narodowej. Było kilka zaskoczeń, ponieważ Portugalczyk skreślił m.in. Tomasza Kędziorę, podstawowego obrońcę Dynama Kijów, czy Bartosza Kapustkę, który prezentuje rewelacyjną formę w Legii Warszawa.

Wśród powołanych znaleźli się natomiast m.in. Michał Helik, Kamil Piątkowski, Bartosz Slisz czy Sebastian Kowalczyk. Obecność tego ostatniego dziwi kibiców, jednak Sousa broni tej decyzji.

“Charakterystyka Kowalczyka pozwala umieścić go w różnych momentach gry. Kowalczyk wnosi coś innego do naszego modelu i dlatego chcemy dać mu możliwość innej intensywności gry” – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE
Leszek Ojrzyński zwolniony ze Stali Mielec. "Jestem bardzo zaskoczony"

Co ciekawe Kowalczyk to nie jedyny zawodnik Pogoni Szczecin, który znalazł się w kadrze. Jest tam bowiem jeszcze jeden piłkarz, którego – tak przynajmniej twierdzi on sam – odkrył Zbigniew Boniek.

Boniek twierdzi, że to on odkrył ten talent

Zbigniew Boniek udostępnił na swoim Twitterze wpis, który zamieścił w serwisie społecznościowym przed trzema laty. Pisał wówczas, że dostrzegł młodego piłkarza o inicjałach KK, który ma wielką smykałkę do futbolu.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

Prezes PZPN miał zapewne wówczas na myśli Kacpra Kozłowskiego, młodziutkiego gracza szczecińskiej Pogoni, który znalazł się w ostatecznej kadrze powołanej przez Paulo Sousę na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski.

“Napisane 3 lata temu, teraz wiecie o kogo chodziło? I mam nadzieję, że to dopiero początek długiej drogi” – podsumował Boniek.

Kozłowski to dziś jeden z najzdolniejszych zawodników w europejskiej piłce. “Nie ma jeszcze 18 lat, a już jest podstawowym graczem Pogoni Szczecin. To talent, który zdarza się raz na wiele lat. Dostrzegł to też Paulo Sousa, powołując go do reprezentacji Polski” – pisał o nim Marek Wawrzynowski, dziennikarz portalu WP Sportowe Fakty.

ZOBACZ TAKŻE
Stal Mielec ma nowego trenera. To Włodzimierz Gąsior

źródło: WP Sportowe Fakty, Warsaw Times

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...