Weekendowe oblężenie w stolicy. Tak dużej frekwencji nie było od dawna

Od 12 lutego rząd poluzował obostrzenia dotyczące otwarcia basenów i pływalni. Jak się okazało, warszawiacy oprócz kultury – bardzo spragnieni są sportu. W miniony weekend na baseny zawitały tłumy. 

Według informacji podanych przez stołeczny ratusz, od piątku z basenów skorzystało prawie 20 tysięcy osób. Tak dużej frekwencji nie było nawet przed lockdownem.

Do końca weekendu 19 otwartych obiektów zanotowało 19 174 wejścia. Najwięcej zainteresowanych przybyło do pływalni OSiR na Targówku. Z usług obiektu skorzystano aż 2 435 razy.

Niespełna dwa tysiące wejść było także na pływalni OSiR Wawer, OSiR Ursus i OSiR Żoliborz. Ponad tysiąc zainteresowanych przekroczyło próg OSiR Praga-Południe, Stołeczne Centrum Sportu przy Inflanckiej i Centrum Rekreacyjno-Sportowe przy Lindego. Najmniejszym zainteresowaniem cieszyło się Centrum Sportu Wilanów przy Gubinowskiej.

To nie wszystkie obiekty, które otworzyły się w stolicy. Kolejne 10 czynnych jest od poniedziałku. Jeszcze inne natomiast czekają z otwarciem do środy.

Rząd częściowo luzuje kolejne obostrzenia pandemiczne. Sprawdź, co się otworzy

Władze miasta apelują do wszystkich o przestrzeganie norm sanitarnych. Przypominają o tym, że otwarcie jest warunkowe i nie jest pewne, czy podobne rozwiązanie będzie kontynuowane w marcu.

W stolicy kolejki rodem z PRL-u. „Po co oni tam stoją? To nie LIDL”

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły