Paulo Sousa ogłosił nazwiska powołanych. Są wielkie zaskoczenia

Paulo Sousa ogłosił dziś listę zawodników powołanych na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Jest tam sporo zaskoczeń.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Paulo Sousa ogłosił listę zawodników powołanych na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. Jest wiele zaskoczeń, dlatego kibice szeroko komentują powołanie.

Portugalczyk zaprosił na zgrupowanie trzech bramkarzy. Tutaj zaskoczeń nie ma, są to bowiem: Wojciech Szczęsny, Łukasz Fabiański oraz Łukasz Skorupski. Więcej niespodzianek jest w defensywnie. Tam brakuje m.in. Tomasza Kędziory. W kadrze znaleźli się za to Michał Helik, Paweł Dawidowicz czy młody obrońca Rakowa Częstochowa Kamil Piątkowski.

W linii pomocy na powołanie, zdaniem Paulo Sousy, zasłużyli Kamil Grosicki, który ma kłopoty z regularną grą w West Bromwich, Bartosz Slisz z Legii Warszawa, Sebastian Kowalczyk i Kacper Kozłowski z Pogoni Szczecin czy Rafał Augustyniak z Urala Jekaterynburg.

ZOBACZ TAKŻE
Paszport covidowy obowiązkowy dla każdego? Znamy rządowe plany

Napastnikami powołanymi na marcowe zgrupowanie są natomiast: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek i Karol Świderski.

Sousa ogłosił powołania. Jak je tłumaczy?

“Ja oraz mój sztab mamy już pomysł na pierwszy skład reprezentacji Polski. Ostateczne decyzje zostaną oczywiście podjęte podczas zgrupowania” – powiedział Sousa, który odniósł się również do powołania dla Kamila Grosickiego. “Jako trener reprezentacji Polski, dla mnie najważniejsze jest zbudować zespół. Kamil Grosicki jest częścią tej grupy” – stwierdził.

ZOBACZ TAKŻE
Agnieszka Pomaska: państwo rozpada się na naszych oczach

“Biorąc pod uwagę 45-50 zawodników wszyscy muszą być gotowi na to, że dostaną powołanie. Na tę chwilę tak wygląda decyzja moja i sztabu, abyśmy mogli przekazać nasz pomysł na grę” – wyjaśnił.

Sousa skomentował również powołanie Sebastiana Kowalczyka, zawodnika Pogoni Szczecin. Tą decyzją zaskoczeni byli niektórzy kibice. “Charakterystyka Kowalczyka pozwala umieścić go w różnych momentach gry. Kowalczyk wnosi coś innego do naszego modelu i dlatego chcemy dać mu możliwość innej intensywności gry” – stwierdził.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...