Koronawirus. Wiemy co z Wielkanocą, minister nie ma najlepszych wieści dla Polaków

Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia, zabrał głos ws. Świąt Wielkanocnych w obliczu pandemii koronawirusa. Przedstawiciel resortu zdrowia nie ma najlepszych wieści dla Polaków.

Pandemia koronawirusa w Polsce przybiera na sile. Eksperci mówią, że mamy do czynienia z trzecią falą, a lekarze ponownie alarmują, że zaczyna brakować łóżek w szpitalach dla osób zakażonych.

Nie dziwi więc, że coraz głośniej mówi się o zaostrzeniu obostrzeń. Niestety, kolejny raz zbiega się ze Świętami Wielkanocnymi, które znów będą inne niż dotychczas.

Potwierdził to zresztą Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia był gościem rozgłośni radiowej RDC i na jej antenie powiedział, że Wielkanoc znów odbędzie się w reżimie sanitarnym.

Wiceminister zdrowia mówi, co z Wielkanocą

“Rok temu mówiłem, żebyśmy dali sobie czas, że kolejne święta będą już na pewno normalnymi. Biję się w piersi. Ta trzecia fala pokrzyżowała plany i te święta na pewno będą w dużym rygorze sanitarnym, bo z naszych prognoz wynika, że szczyt zachorowań prawdopodobnie przypadnie na przełom marca i kwietnia. Myślę, że reżim sanitarny jeszcze powinien być utrzymany, ale konkretne decyzje czy zalecenia będą przekazane przed świętami” – oświadczył Waldemar Kraska.

Kraska przypomniał, że w Polsce dla chorych z COVID-19 utworzono 35 szpitali tymczasowych, z czego 22 działają aktywnie. “W aktywnych szpitalach mamy obecnie ok. 4 tys. miejsc przygotowanych na pacjentów z koronawirusem, w pasywnych 2,5 tys. Na obecną chwilę w szpitalach tymczasowych przebywa ok. 1,5 tys. pacjentów, zajętych mamy 180 respiratorów ” – powiedział i dodał, że zdaje sobie sprawę, że ta pojemność jest ograniczona. W tym celu opracowano plan zwiększenia puli łóżek nie tylko w szpitalach stacjonarnych, ale i tych tymczasowych.

ZOBACZ TAKŻE
Powrót do szkół. Przemysław Czarnek podał konkretną datę
ZOBACZ TAKŻE
Paszport covidowy obowiązkowy dla każdego? Znamy rządowe plany

“Wiemy, że ta pojemność jest ograniczona, dlatego na spotkaniach z wojewodami przygotowaliśmy plany, które zwiększają pulę łóżek nie tylko w szpitalach stacjonarnych, ale także w szpitalach tymczasowych” – oznajmił wiceminister zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...