Rekordowo mało zgonów z powodu COVID-19. Czy to koniec pandemii?

W ciągu ostatniej dobry w całej Polsce odnotowano tylko 25 zgonów spowodowanych koronawirusem. W porównaniu do poprzednich dni, jest to gwałtowny spadek. Czy to znaczy, że epidemię mamy już za sobą? 

Statystyki przedstawiane każdego dnia pokazują przebieg epidemii w naszym kraju. W ciągu ostatnich 24 godzin liczba ta stanowczo spadła. Jak podało ministerstwo zdrowia: ” mamy 2 543 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (473), pomorskiego (344), podkarpackiego (211), kujawsko-pomorskiego (197), dolnośląskiego (167), wielkopolskiego (157), śląskiego (146), warmińsko-mazurskiego (140),małopolskiego (115), zachodniopomorskiego (111), lubuskiego (77), łódzkiego (74), lubelskiego (61), podlaskiego (59), świętokrzyskiego (59), opolskiego (40). 112 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną”.

Wyjątkowo niska jest także liczba zgonów. Z powodu COVID-19 zmarło 25 osób, co w porównaniu do statystyk z poprzednich dni, daje spory spadek. Czy zatem luzowanie obostrzeń jest słuszne? Mimo wszelkich medialnych prowokacji, sytuacja wydaje się być w miarę opanowana (przynajmniej, tak wynika ze statystyk).

Krupówki: policjant nie wytrzymał prowokacji. Pociągnął turyście „z byka” (WIDEO)

W ciągu ostatniej doby wykonano ponad 22,5 tys. testów. Sytuacja w mazowieckich szpitalach także wydaje się stabilniejsza. Wolne łóżka są, wolne respiratory również. Czy należy się zatem obawiać trzeciej fali? Wszyscy wskazują na to, że tak może być.

Niedzielski nawiązując do weekendowej sytuacji w Zakopanem przestrzega ludzi przed kolejną falą wirusa. Sytuacja na Krupówkach doskonale pokazała, że ludzie mają dość. Chcą się bawić i wrócić do normalności. Jak na takie sytuacje zareaguje rząd?

Na razie nie ma jednoznacznej decyzji. Należy jednak pamiętać, że obecnie poluzowane obostrzenia zostały wprowadzone na próbę do 28 lutego. Oby podobne sytuacje nie spowodowały powrotu całkowitego lockdownu.

Rząd częściowo luzuje kolejne obostrzenia pandemiczne. Sprawdź, co się otworzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *