Miało być szybciej, serwis jest niedostępny. Problemy z rozliczeniem e-PITu

Miało być szybciej i lepiej – dziś serwis jest niedostępny. Chodzi o nowa platformę urzędu skarbowego, która miała od dziś zastąpić kilkuletni już e-PIT. Niestety nowa usługa pierwszego dnia już płata figle. 

Rozliczanie podatku online już nikogo nie dziwi. Można to robić od kilku lat przy pomocy platformy e-PIT. W tym roku rządzący chcieli pójść o krok dalej, synchronizując urząd skarbowy z platformą GOV. Coś jednak poszło nie tak.

Miało być lepiej, są problemy  

Od samego rana usługa urzędu skarbowego, przy pomocy której miało dochodzić do rozliczeń podatku, jest niedostępna. Początkowo wszystko wyglądało bardzo dobrze. Logowanie za pomocą profilu zaufanego przebiegało bez zastrzeżeń. Wydawać by się mogło, że po zweryfikowaniu danych, już nic więcej nie może zaskoczyć. Tym razem jest inaczej.

Na stronie ukazuje się wielki napis: „Trwają prace serwisowe – zaloguj się ponownie wkrótce. Przepraszamy za niedogodności.” Co znaczy wkrótce? I o jakie prace serwisowe chodzi?

Problemy z nową platformą e-PIT. fot. urzadskarbowy.gov.pl
Problemy z nową platformą e-PIT. fot. urzadskarbowy.gov.pl

Innym nie udało się dotrwać nawet do tego momentu. Już wcześniej wyskakiwało powiadomienie, które uniemożliwiało wykonywanie dalszych procedur.

fot. Źródło własne
fot. Źródło własne

Internauci nie kryją zażenowania.

 

Miało być szybciej – a wyszło, jak zwykle. Czy usterka jest spowodowana przepełnieniem serwerów od dużego zainteresowania, czy też chodzi o niedopracowanie serwisu, ciężko ocenić. Jedno jest pewne – osoby, które chciały mieć to już za sobą – zmuszone są poczekać.

Roczne rozliczenie podatku dochodowego. Jak szybciej ogarnąć PIT?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *