Krychowiak zmieni klub?! Ma trafić do topowej ligi

Wydawało się, że Grzegorz Krychowiak zagości w Lokomotiwie Moskwa na dłużej. Tymczasem media obiegła informacja o transferze polskiego pomocnika do jednej z topowych europejskich lig.

Grzegorz Krychowiak odnalazł w Lokomotiwie Moskwa bezpieczną przystań. Wcześniej na dobre przepadł w Paris Saint Germain i nie zmieniło tego wypożyczenie do West Bromwich Albion. W Rosji Polak odetchnął i zaczął ponownie grać na wysokim poziomie.

Okazuje się jednak, że być może popularny „Krycha” nie zagrzeje długo miejsca w stolicy Rosji. Media donoszą bowiem, że defensywny pomocnk moskiewskiego Lokomotiwu już niebawem może zmienić klub.

Dla Polaka ma to być sportowy awans. Nasz rodak miałby bowiem trafić do jednej z topowych europejskich lig.

Grzegorz Krychowiak zmieni klub?

„Zostało mi półtora roku umowy z Lokomotiwem i wszystko jest możliwe. Ja nic sobie nie zakładam. Nadal mam chęć i ogromną przyjemność z gry, więc jeszcze kilka lat w profesjonalnej piłce przede mną” – powiedział Krychowiak w rozmowie z serwisem WP Sportowe Fakty.

W dalszej części rozmowy pomocnik nie krygował się i przyznał wprost, że interesują się nim zespoły z innych lig. Wśród nich m.in. te występujące w Bundeslidze. „Nowa liga byłaby nowym doświadczeniem i czymś fajnym. Ostatnio dostałem nawet telefon z jednego z niemieckich klubów. Na razie nie będę o tym mówił” – oświadczył bez ogródek Grzegorz Krychowiak.

Media donoszą również, że chrapkę na Krychowiaka ma też czołowy rosyjski klub – Zenit Sankt Petersburg. Wydaje się jednak, iż Polak raczej nie będzie chciał zostać w Rosji. Jak sam przyznał nowa liga byłaby dla niego nowym doświadczeniem i „czymś fajnym”.

Jak dotąd Grzegorz Krychowiak rozegrał prawie 100 meczów. Zanotował nich 15 bramek, co jak na defensywnego pomocnika jest bardzo dobry wynikiem. Serwis transfermarkt.de, który zajmuje się m.in. wyceną piłkarzy, podaje, że popularny „Krycha” może obecnie kosztować około 13 milionów euro. Nie jest to kwota, która byłaby nie do przeskoczenia dla klubów występujących w niemieckiej Bundeslidze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *