Zbigniew Ziobro ogłosił swoją decyzję. J. Gowin: musimy liczyć na głosy opozycji

Zbigniew Ziobro zapowiedział już, że jeżeli dojdzie do głosowania nad sejmową uchwałą dotyczącą kompromisu osiągniętego na ostatnim szczycie UE, to jego formacja – Solidarna Polska – zagłosuje przeciwko. Czy to oznacza, że ta uchwała może nie przejść w Sejmie? Głos w tej sprawie zabrał już wicepremier Jarosław Gowin.

Solidarna Polska w Sejmie nie poprze rozporządzenia ws. budżetu UE warunkującego wypłatę środków od przestrzegania praworządności. To już niemal pewne. Przynajmniej takie zapewnienia mogliśmy usłyszeć z ust lidera tej partii – ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro.

W sobotę lider Solidarnej Polski zapowiedział, że gdy Sejm będzie decydował o przyjęciu rozporządzenia warunkującego mechanizm „pieniądze za praworządność”, jego formacja nie zagłosuje zgodnie z Prawem i Sprawiedliwością oraz Porozumieniem.

Jarosław Gowin: przedterminowych wyborów nie będzie

Solidarna Polska ma 19 posłów w Sejmie, a cała koalicja Zjednoczonej Prawicy – 234. Oznacza to, że przy głosowaniu bez SP, koalicjanci stracą większość. W tej sprawie wypowiedział się już wicepremier Jarosław Gowin.

– Jako wicepremier jestem sługą narodu i prowadzę taką politykę, by była ona jak najkorzystniejsza – powiedział Gowin. – Prowadzę rozmowy ze wszystkimi partiami opozycyjnymi: od PSL po Konfederację. Być może będziemy musieli liczyć na ich głosy – dodał.

Dobrą informację dla Zjednoczonej Prawicy jest na pewno to, że Solidarna Polska nie wyjdzie z koalicji. – Wyjście z rządu Solidarnej Polski oznaczałoby przedterminowe wybory w ciągu 3 miesięcy. Czym my się mamy zajmować, gdy codziennie umierają setki ludzi… Mamy kampanię wyborczą organizować? – podkreślał Gowin.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły