Patryk Jaki zapytał dziennikarkę TVN o zapisy Konstytucji. Nagranie stało się hitem sieci

Od kilku lat trwają spory o przestrzeganie przez rząd Konstytucji. Zarówno stacja TVN, jak i politycy opozycji bezustannie zarzucają Zjednoczonej Prawicy wprowadzanie reform z pominięciem zapisów dokumentu z 1997 roku. Tym razem Patryk Jaki z obozu Solidarnej Polski postanowił zapytać atakującą dziennikarkę o konkrety.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Patryk Jaki nie ignorował już zarzutów. Chciał za to dowiedzieć się, o co konkretnie chodzi dziennikarce nieprzychylnej Prawu i Sprawiedliwości stacji telewizyjnej. 

[irp posts=”4366″ name=”Uważajcie na testy z Biedronki. Bardzo ważne informacje wyciekły do sieci”]

Patryk Jaki do dziennikarki TVN: w którym punkcie łamiemy Konstytucję?

– A pan uważa, że Izba Dyscyplinarna została powołana zgodnie z konstytucją, skoro sędziowie przeszli procedurę przez nową Krajową Radę Sądownictwa, niepowołaną zgodnie z konstytucją? – pytała reporterka TVN.

Polityk nie używał ogólników, a zapytał wprost: „A dlaczego pani uważa, że nie jest powołana zgodnie z Konstytucją?”. Po tym usłyszał, że w Izbie „nie mogą zasiadać politycy”, choć… w Konstytucji wprost jest napisane, że mogą i powinni. Jednym z takich polityków winien być minister sprawiedliwości.

[irp posts=”4347″ name=”Konflikt Roberta i Anny Lewandowskich. Niemiecki tabloid o problemach sportowej pary”]

Mina polityka była wymowna już na początku wypowiedzi reporterki. Stwierdziła ona bowiem, że „myśli, że Patryk Jaki doskonale wie”, które zapisy Konstytucji łamią rządzący. Opanowany Jaki wszystko jednak kobiecie wyjaśnił:

[irp posts=”4282″ name=”500 plus. Tysiące Polaków dostaną ogromny zwrot pieniędzy? Wiemy, komu się należą”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *