Michniewicz skomentował zachowanie kibiców Legii. Niektórzy oburzeni jego słowami

Czesław Michniewicz zwrócił się do kibiców Legii, którzy tłumnie stawili się pod stadionem podczas wczorajszego meczu z Wartą Poznań. Fani złamali tym samym obostrzenia sanitarne wprowadzone ze względu na pandemię koronawirusa.

Tego raczej się nie spodziewaliśmy. Podczas wczorajszego meczu Legii Warszawa z Wartą Poznań pod stadionem stawiły się setki kibiców. Fani “Wojskowych” złamali tym samym reżim sanitarny, który wprowadzono ze względu na trwająca pandemię.

Kibice bawili się pod stadionem, odpalali race, a nawet… bili się między sobą. Na miejscu była policja, jednak funkcjonariusze nie podjęli żadnej zorganizowanej akcji przeciwko fanom. Informowali jedynie, że zgromadzenie jest nielegalne.

Na kibiców Legii spadła fala krytyki w internecie i mediach. Zarzucano im nieodpowiedzialność, a niekiedy wręcz głupotę. Głos ws. zgromadzenia, które zorganizowali fali zabrał też trener Legii, Czesław Michniewicz.

ZOBACZ TAKŻE
Mariusz Ciarka, rzecznik KGP: dość opluwania i znieważania policjantów

Czesław Michniewicz o kibicach Legii

Legia Warszawa zwyciężyła z Wartą Poznań 3-2, a zdaniem Czesława Michniewicza cegiełkę do triumfu dołożyli również fani, którzy tłumnie zgromadzili się pod stadionem przy Łazienkowskiej.

“Chciałbym podziękować, w imieniu drużyny, za doping. Wprawdzie nie było kibiców na stadionie, ale czuliśmy ich wsparcie. Pierwszy raz, odkąd jestem w Legii, słyszałem doping kibiców. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować za zaangażowanie, bo głos był słyszalny” – powiedział Michniewicz.

ZOBACZ TAKŻE
Zwłoki 65-letniej kobiety znalezione w mieszkaniu. Są zatrzymani

Trener Legii dodał również, że gdy fani śpiewali stojąc pod stadionem zaobserwował zdziwienie na twarzy swojego zawodnika, Filipa Mladenovicia. “Widziałem zdziwienie Mladenovicia na początku, jak szukał czy ten dźwięk jest z megafonów czy skąd. Był zdziwiony, pokazałem mu, że za stadionem jest doping. Dziękujemy, bardzo nam miło, że taki doping był” – oświadczył.

ZOBACZ TAKŻE
Zwłoki 65-letniej kobiety znalezione w mieszkaniu. Są zatrzymani

Wypowiedź Michniewicza zdumiała niektórych internautów. Ci twierdzą bowiem, że trener nie powinien wprost dziękować kibicom, którzy przecież zachowali się niezgodnie z obowiązującymi zaleceniami sanitarnymi. Pisząc wprost – zignorowali je i mogli narazić na utratę zdrowia wiele osób.

Słowa trenera “Wojskowych” można zrzucić jednak na karb rozemocjonowania. Szkoleniowiec był szczęśliwy ze zwycięstwa i najpewniej nie myślał wówczas o konsekwencjach nieroztropnego zachowania fanów.

ZOBACZ KONIECZNIE

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Zaskakująco bliski termin. Przedstawiciel rządu powiedział, kiedy całkowicie otworzą szkoły

Jeszcze w ubiegłym miesiącu wydawało się, że całkowite otwarcie szkół będzie następowało powoli i...

Nowe artykuły

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...

Śląsk: kontrowersyjny projekt. Powstanie osiedle „wolne od dzieci”

Pomysł, by powstało osiedle, przeznaczone wyłącznie dla dorosłych, ma całkiem racjonalne uzasadnienie. Coraz więcej par w Polsce decyduje się na życie bez potomstwa. Jednak,...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała Polska, a przede wszystkim przedsiębiorcy, liczący na luzowanie obostrzeń. Niestety,...