Krupówki: policjant nie wytrzymał prowokacji. Pociągnął turyście „z byka” (WIDEO)

Krupówki są ostatnio najbardziej obleganym miejscem w Polsce. Słynny deptak w Zakopanem przeżywa oblężenie w związku z poluzowaniem niektórych obostrzeń, a także trwającym konkursie skoków narciarskich. To wszystko w dobie pandemii koronawirusa.

Zdjęcia z Krupówek błyskawicznie obiegły internet. Widać na nich tłumy ludzi, którzy bawią się i nie stosują zasad reżimu sanitarnego. Niewielu z nich ma zasłoniętą twarz, dystans społeczny to mrzonka.

W sieci dostępne są również filmy. Możemy tam zobaczyć policjantów, którzy przechadzają się po deptaku. Są uzbrojeni w długie pałki i próbują utrzymać porządek na miejscu. Jedno z takich nagrań opublikowała posłanka Koalicji Obywatelskiej, Jagna Marczułajtis-Walczak.

Polityk jest oburzona zachowaniem jednego z funkcjonariuszy. Ten nie wytrzymał bowiem zachowania jednego z turystów i zrobił dość nietypowy ruch.

Krupówki: policjant nie wytrzymał zachowania turysty

Na filmie widać, jak grupa policjant przechodzi obok turystów. W tym momencie jeden z nich podtyka funkcjonariuszowi telefon z opcją nagrywania pod twarz. Policjant nie wytrzymuje i wykonuje ruch głową. Należy jednak zaznaczyć, że nie uderza stojacego przed nim mężczyzny, jednak widać, iż ten, mocno przestraszony, gwałtownie się odsuwa.

Długie teleskopowe pałki i atakujący policjant, na ul. Krupówki w Zakopanem. Czy tak powinni zachowywać się policjanci?” – zapytała posłanka, Jagna Marczułajtis-Walczak.

„W tym przypadku ten człowiek prowokuje” – skomentował nagranie posłanki jeden z użytkowników Twittera.

Tłumy na Krupówkach skomentował również były poseł PO, Grzegorz Furgo. Polityk jest przerażony lekkomyślnością osób, które zdecydowały się wyjść na zakopiański deptak.

„Pierwszy weekend po poluzowaniu obostrzeń w Zakopanem. Awantury w pensjonatach, bójki i pijaństwo na ulicach, demolowanie stacji benzynowej. Sporo pijanych trzeba było ściągać z ulicy, by nie zamarzli. Nocna balanga na Krupówkach… Za chwilę będzie płacz ,że wracają restrykcje” – napisał Furgo.

źródło: Twitter, Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *