Zaskakujące wyniki sondażu. Jarosław Kaczyński jest nie do zastąpienia?

“Rzeczpospolita” opublikowała sondaż, w którym zapytano respondentów, który polityk mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w roli przywódcy koalicji Zjednoczonej Prawicy. Zdecydowana większość ankietowanych nie była w stanie wytypować takiej osoby.

Oczywiście jest to pytanie na przyszłość, bo Jarosław Kaczyński cały czas pozostaje na czele Prawa i Sprawiedliwości, a co za tym idzie całej koalicji Zjednoczonej Prawicy.

“Który polityk Pani/Pana zdaniem ma największe szanse na zostanie następcą Jarosława Kaczyńskiego w roli lidera Zjednoczonej Prawicy?” – takie pytanie “Rzeczpospolita” postawiła respondentom.

Jarosław Kaczyński jest nie do zastąpienia? Tak wynika z sondażu

Wyniki badań były jednak bardzo zaskakujące. Najczęściej wskazywaną opcją – aż 33 proc. – była “nie mam zdania”. Natomiast druga najpopularniejsza odpowiedź to “nie ma takiego polityka”. Uważa tak 23,4 proc. badanych.

ZOBACZ TAKŻE
Dlaczego sąd wstrzymał przejęcie Polska Press przez Orlen? Jest uzasadnienie decyzji

Dopiero trzecia opcja to konkretna osoba. 15,2 proc. ankietowanych uważa, że to Mateusz Morawiecki powinien zastąpić Kaczyńskiego, z kolei 6,4 wskazuje na Zbigniewa Ziobro.

ZOBACZ TAKŻE
Zwłoki 65-letniej kobiety znalezione w mieszkaniu. Są zatrzymani

Na kolejnym miejscu znaleźli się Andrzej Duda oraz Jarosław Gowin – obaj z wynikiem 5,3 proc. Odpowiedź “inny polityk” zaznaczyło natomiast 4,3 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęli Joachim Brudziński z wynikiem 4,1 proc. oraz Beata Szydło, którą poparło 3 proc. badanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

ZOBACZ KONIECZNIE

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie...

Wyrok w sprawie RPO Adama Bodnara. “Profesor Modzelewski miał rację”

Mimo, że sam RPO nie miał wątpliwości, co do finału sprawy, na wyrok czekała...

Adam Niedzielski: „podjęliśmy decyzję o przedłużeniu restrykcji”. Jest kilka wyjątków

Dziś o godzinie 10:30 rozpoczęła się konferencja prasowa Adama Niedzielskiego. Czekała na nią cała...

Nowe artykuły

Rząd zapowiada podwyżki dla medyków. Kwota jest zaskakująca

Nie ulega wątpliwości, że medycy znajdują się w grupie największego ryzyka zakażenia wirusem Covid-19. W trudnym czasie pandemii, personel pracuje przez wiele godzin, niejednokrotnie...

J. Kaczyński pęka z dumy! Zwyciężył konkurs „Człowiek Roku 2020”

Całą Polskę obiegła wiadomość, że „Człowiekiem Roku 2020” został Jarosław Kaczyński. Ci, którzy nie są sympatykami obecnej władzy, przecierają oczy ze zdumienia. W końcu,...

Nie żyje popularna aktorka. Występowała m.in. w „Na dobre i na złe”

Dotarła do nas kolejna, smutna informacja. W wieku 83 lat odeszła wspaniała aktorka teatralna i filmowa – Ewa Warzoń. Kobieta bardzo długo walczyła z...