Zaskakujące wyniki sondażu. Jarosław Kaczyński jest nie do zastąpienia?

„Rzeczpospolita” opublikowała sondaż, w którym zapytano respondentów, który polityk mógłby zastąpić Jarosława Kaczyńskiego w roli przywódcy koalicji Zjednoczonej Prawicy. Zdecydowana większość ankietowanych nie była w stanie wytypować takiej osoby.

Oczywiście jest to pytanie na przyszłość, bo Jarosław Kaczyński cały czas pozostaje na czele Prawa i Sprawiedliwości, a co za tym idzie całej koalicji Zjednoczonej Prawicy.

„Który polityk Pani/Pana zdaniem ma największe szanse na zostanie następcą Jarosława Kaczyńskiego w roli lidera Zjednoczonej Prawicy?” – takie pytanie „Rzeczpospolita” postawiła respondentom.

Jarosław Kaczyński jest nie do zastąpienia? Tak wynika z sondażu

Wyniki badań były jednak bardzo zaskakujące. Najczęściej wskazywaną opcją – aż 33 proc. – była „nie mam zdania”. Natomiast druga najpopularniejsza odpowiedź to „nie ma takiego polityka”. Uważa tak 23,4 proc. badanych.

Dopiero trzecia opcja to konkretna osoba. 15,2 proc. ankietowanych uważa, że to Mateusz Morawiecki powinien zastąpić Kaczyńskiego, z kolei 6,4 wskazuje na Zbigniewa Ziobro.

Na kolejnym miejscu znaleźli się Andrzej Duda oraz Jarosław Gowin – obaj z wynikiem 5,3 proc. Odpowiedź „inny polityk” zaznaczyło natomiast 4,3 proc. ankietowanych. Kolejne miejsca zajęli Joachim Brudziński z wynikiem 4,1 proc. oraz Beata Szydło, którą poparło 3 proc. badanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *