Warszawa. Niebezpiecznie na Targówku. Atak na 13-latkę w windzie

Policja zatrzymała 39-latka, który w windzie jednego z bloków na Targówku miał zaatakować 13-latkę. Groził jej niebezpiecznym przedmiotem. Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty.

– Zaatakował 13-latkę w windzie. Trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot groził dziewczynce pozbawieniem życia. Policjanci z Targówka zatrzymali 39-latka chwilę po zdarzeniu. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat – przekazuje w komunikacie Stołeczna Policja.

Kilka dni temu, w bloku przy ul. Bolesławickiej, mężczyzna zaczepił 13-latkę w windzie. Z relacji dziewczyny wynikało, że 39-latek trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie groził jej pozbawieniem życia. Na szczęście dziewczynce udało się uciec i od razu po całej sytuacji poinformowała rodziców, którzy zaalarmowali Policję.

Targówek. Atak na 13-latkę w windzie. Zarzuty dla 39-latka

Po zdarzeniu, napastnik stał przed blokiem i zachowywał się podejrzanie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce podjęli próbę rozmowy z mężczyzną i już po chwili wiedzieli, że mają do czynienia ze sprawcą zdarzenia. Ponadto podczas przeszukania jego odzieży mundurowi ujawnili niebezpieczny przedmiot opisany przez dziewczynkę. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Chodeckiej.

Śledczy zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili podejrzanemu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wobec 39-latka, sąd na wniosek prokuratora zastosował 3 miesięczny areszt. Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *