Warszawa. Niebezpiecznie na Targówku. Atak na 13-latkę w windzie

Policja zatrzymała 39-latka, który w windzie jednego z bloków na Targówku miał zaatakować 13-latkę. Groził jej niebezpiecznym przedmiotem. Mężczyzna został już zatrzymany przez policjantów i usłyszał zarzuty.

– Zaatakował 13-latkę w windzie. Trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot groził dziewczynce pozbawieniem życia. Policjanci z Targówka zatrzymali 39-latka chwilę po zdarzeniu. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy. Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 2 lat – przekazuje w komunikacie Stołeczna Policja.

Kilka dni temu, w bloku przy ul. Bolesławickiej, mężczyzna zaczepił 13-latkę w windzie. Z relacji dziewczyny wynikało, że 39-latek trzymając w ręku niebezpieczne narzędzie groził jej pozbawieniem życia. Na szczęście dziewczynce udało się uciec i od razu po całej sytuacji poinformowała rodziców, którzy zaalarmowali Policję.

Targówek. Atak na 13-latkę w windzie. Zarzuty dla 39-latka

Po zdarzeniu, napastnik stał przed blokiem i zachowywał się podejrzanie. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce podjęli próbę rozmowy z mężczyzną i już po chwili wiedzieli, że mają do czynienia ze sprawcą zdarzenia. Ponadto podczas przeszukania jego odzieży mundurowi ujawnili niebezpieczny przedmiot opisany przez dziewczynkę. 39-latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu przy ul. Chodeckiej.

Śledczy zebrali materiał dowodowy i na jego podstawie przedstawili podejrzanemu zarzut kierowania gróźb karalnych wobec 13-latki, mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Wobec 39-latka, sąd na wniosek prokuratora zastosował 3 miesięczny areszt. Za kierowanie gróźb karalnych kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły