Blokowali i niszczyli przejeżdżającą furgonetkę. Kaleta: nie ma zgody na przemoc!

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy to przy ulicy Francuskiej na przejściu dla pieszych zablokowano przejazd furgonetki fundacji Pro – Prawo do Życia. Jeden z mężczyzn niszczył ją sprayem. Interweniowała policja.

Chwilę po godzinie 13 na Saskiej Kępie przy skrzyżowaniu ulicy Francuskiej i Lipskiej doszło do zablokowania przejazdu furgonetce fundacji Pro – Prawo do Życia. Grupa osób przez kilka minut uniemożliwiła jej przejazd. Jeden z nich zaczął niszczyć pojazd za pomocą farby w sprayu. Na miejsce została wezwana policja.

Obecnie nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie. Interwencja policji dotyczyła utrudniania ruchu drogowego oraz pomalowania furgonetki.

W sprawę zaangażował się były radny m. st. Warszawy Sebastian Kaleta. Jak wyjaśnił na twitterze, w sprawę zatrzymania furgonetki zaangażowana była ta sama osoba, która „w piątek skakała po radiowozie”.

W ubiegły piątek podczas zatrzymania aktywisty „Michała Sz.” na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest środowisk LGBT, o którym dokładnie pisaliśmy TUTAJ. Kilka dni później stanowisko w tej sprawie zajęła stołeczna policja, przedstawiając całe zajście oczami policjanta.

Zatrzymany Michał Sz. przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” został umieszczony w areszcie za chuligański czyn, polegający na zaatakowaniu działacza fundacji oraz zniszczenie mienia. Furgonetka zatrzymana na Saskiej Kępie należała do tej samej fundacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *