Blokowali i niszczyli przejeżdżającą furgonetkę. Kaleta: nie ma zgody na przemoc!

Do zdarzenia doszło w środę, kiedy to przy ulicy Francuskiej na przejściu dla pieszych zablokowano przejazd furgonetki fundacji Pro – Prawo do Życia. Jeden z mężczyzn niszczył ją sprayem. Interweniowała policja.

Chwilę po godzinie 13 na Saskiej Kępie przy skrzyżowaniu ulicy Francuskiej i Lipskiej doszło do zablokowania przejazdu furgonetce fundacji Pro – Prawo do Życia. Grupa osób przez kilka minut uniemożliwiła jej przejazd. Jeden z nich zaczął niszczyć pojazd za pomocą farby w sprayu. Na miejsce została wezwana policja.

Obecnie nikt nie złożył zawiadomienia w tej sprawie. Interwencja policji dotyczyła utrudniania ruchu drogowego oraz pomalowania furgonetki.

W sprawę zaangażował się były radny m. st. Warszawy Sebastian Kaleta. Jak wyjaśnił na twitterze, w sprawę zatrzymania furgonetki zaangażowana była ta sama osoba, która „w piątek skakała po radiowozie”.

W ubiegły piątek podczas zatrzymania aktywisty „Michała Sz.” na Krakowskim Przedmieściu odbył się protest środowisk LGBT, o którym dokładnie pisaliśmy TUTAJ. Kilka dni później stanowisko w tej sprawie zajęła stołeczna policja, przedstawiając całe zajście oczami policjanta.

Zatrzymany Michał Sz. przedstawiający się jako Małgorzata Sz. „Margot” został umieszczony w areszcie za chuligański czyn, polegający na zaatakowaniu działacza fundacji oraz zniszczenie mienia. Furgonetka zatrzymana na Saskiej Kępie należała do tej samej fundacji.

 

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły