Dużo wolniej na moście Poniatowskiego. Kierowcy będą niezadowoleni z tego pomysłu

Zarząd Dróg Miejskich ogłosił przetarg na sześć fotoradarów, które umieszczone będą przy moście Poniatowskiego. Ma to skutecznie ograniczyć prędkość kierowców i w znacznym stopniu wpłynąć na bezpieczeństwo. 

Warszawski ZDM otrzymał pozytywną opinię od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w sprawie umieszczenia fotoradarów na moście Poniatowskiego. Ta kluczowa decyzja pozwoliła ogłosić przetarg na sześć urządzeń, które w przeciągu kilku miesięcy staną w okolicach mostu.

Nagminne łamanie ograniczeń

Na moście Poniatowskiego obowiązują ograniczenia prędkości do 50 km/h, a miejscami nawet do 40 km/h. Dziś jest on nagminnie łamany. Taka sytuacja zmusza miasto do nakładów na wzmożone patrole policji w okolicy mostu. Szybko pędzące samochody nie pozwalają rowerzystom korzystać z jezdni. Jest to bardzo niebezpieczne zważywszy na zwężenia chodników na niektórych odcinkach. Umieszczenie fotoradarów pozwoliłoby rowerzystom bezpiecznie poruszać się po ulicy.

Będzie sześć nowych urządzeń

Jak zapewnia ZDM na moście Poniatowskiego zostanie zainstalowanych sześć fotoradarów. „Po trzy po północnej i południowej stronie mostu, m.in w pobliżu wieżyc i przystanków tramwajowych po lewobrzeżnej stronie”. Przy wsparciu ze strony policyjnych patroli mają znacznie poprawić bezpieczeństwo. Rekordziści na tym odcinku pokonują przejścia dla pieszych jadąc nawet 150 km/h.

Statystyki

Na oficjalnej stronie ZDM możemy przeczytać, że „wśród 3,5 mln zarejestrowanych przejazdów (przez most), większość nie trzymała się limitu, ok. 800 tys. było przekroczeniami prędkości o ponad 10 km/h, a ok. 28 tys. przekroczyło prędkość o 50 km/h”. Takie liczby wymusiły postawienie automatycznych radarów w tej okolicy.

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły