Powrót do szkół. Przemysław Czarnek podał konkretną datę

Według Ministra Edukacji, zdalne nauczanie wiąże się z szeregiem negatywnych konsekwencji, takich jak przemęczenie, przeładowanie informacjami czy pogorszenie relacji z rówieśnikami. W związku z tym, zapowiedział, że gdy tylko sytuacja epidemiologiczna się poprawi, uczniowie wrócą do szkół.

Okazuje się, że powrót do szkół może nastąpić szybciej, niż spodziewaliby się tego sami uczniowie lub ich rodzice. Dziś, Minister Edukacji Przemysław Czarnek udzielił wywiadu dla jednej ze stacji radiowych, a tuż po rozmowie na oficjalnej stronie Ministerstwa Edukacji pojawiła się informacja na ten temat.

Przedszkole czynne od 19 kwietnia?

Jak zaznaczył w rozmowie: „kluczowe będą dane ze środy i czwartku”. Wszystko jednak wskazuje na to, że tendencja spadkowa zachorowań na Covid-19 się utrzyma, więc najprawdopodobniej jeszcze w kwietniu, a dokładnie 19.04, dzieci będą mogły powrócić do przedszkoli.

Nieco inaczej wyglądać będzie sytuacja uczniów, uczęszczających do szkół podstawowych. Według wstępnych założeń Ministerstwa, klasy I-III do nauki stacjonarnej wrócą w ostatnim tygodniu kwietnia, a pozostali uczniowie w maju.

Martyna Wojciechowska. Koniec emisji „Kobiety na krańcu świata”?
Paszport covidowy obowiązkowy dla każdego? Znamy rządowe plany
Agnieszka Pomaska: państwo rozpada się na naszych oczach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *