Paszport covidowy obowiązkowy dla każdego? Znamy rządowe plany

Pogłoski o tym, że niezaszczepione osoby będą miały problem z podróżowaniem czy korzystaniem z infrastruktury hotelowej, można było usłyszeć już kilka miesięcy temu. Teraz, plan się urzeczywistnia. Polska prowadzi wstępne rozmowy na ten temat.

Sama idea wprowadzenia paszportu covidowego w formie cyfrowej, zrodziła się w UE. W dokumencie miałyby przede wszystkim znajdować się informacja, czy dana osoba została zaszczepiona, co – z założenia – powinno ułatwić swobodniejsze podróżowanie i zminimalizować ryzyko zakażeń. Z tego względu, wiele państw rozważa wprowadzenie paszportu sanitarnego jeszcze przed wakacjami.

Polska też rozważa wprowadzenie paszportu?

Okazuje się więc, że w tym roku wakacyjne wyjazdy będą wyglądały nieco inaczej – najbardziej na szybkim wprowadzeniu paszportu zależy krajom turystycznym. Niemniej jednak, nie tylko Chorwacja, Hiszpania czy Włochy rozważają taką opcję. Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że Polska również aktywnie uczestniczy w rozmowach w ramach Unii Europejskiej.

Mimo, że rozmowy są jeszcze na wstępnym poziomie, wszystko wskazuje na to, że do 25 czerwca również Polacy będą musieli posiadać paszport covidowy. Na chwilę obecną nie wiadomo – chociaż pojawiają się takie przypuszczenia – czy dokument uprawniałby również do aktywnego, pod względem kulturalnym, spędzania czasu.

Warto zaznaczyć, że zdania na temat paszportu covidowego są w Polsce podzielone. Według danych statystycznych pomysł ten popiera 44,4% ankietowanych. Pozostali respondenci wyrazili niechęć do tego pomysłu.

Martyna Wojciechowska. Koniec emisji „Kobiety na krańcu świata”?
Makłowicz powiedział, gdzie zjesz najlepszy kebab. Każdy Polak będzie zaskoczony
Warszawa: rusza ogromna zbiórka odzieży. Trzaskowski podał szczegóły

ZOBACZ KONIECZNIE

Tomasz Oświeciński przeszedł operację plastyczną! Aktor pokazał zdjęcia

Tomasz Oświeciński poszedł pod nóż. Jednak jego operacja nie była związana tylko ze względami...

Czy Martyniukowie muszą martwić się o swoją emeryturę?

Zenon i Danuta Martyniukowie jeszcze nie osiągnęli wieku emerytalnego, ale ten czas zbliża się...

Bilguun Ariunbaatar miał wypadek samochodowy! Pojazd dachował!

Bilguun Ariunbaatar, którego możecie kojarzyć między innymi z programu „Szymon Majewski Show” miał wypadek...

Nowe artykuły