Paszport covidowy obowiązkowy dla każdego? Znamy rządowe plany

Pogłoski o tym, że niezaszczepione osoby będą miały problem z podróżowaniem czy korzystaniem z infrastruktury hotelowej, można było usłyszeć już kilka miesięcy temu. Teraz, plan się urzeczywistnia. Polska prowadzi wstępne rozmowy na ten temat.

Sama idea wprowadzenia paszportu covidowego w formie cyfrowej, zrodziła się w UE. W dokumencie miałyby przede wszystkim znajdować się informacja, czy dana osoba została zaszczepiona, co – z założenia – powinno ułatwić swobodniejsze podróżowanie i zminimalizować ryzyko zakażeń. Z tego względu, wiele państw rozważa wprowadzenie paszportu sanitarnego jeszcze przed wakacjami.

Polska też rozważa wprowadzenie paszportu?

Okazuje się więc, że w tym roku wakacyjne wyjazdy będą wyglądały nieco inaczej – najbardziej na szybkim wprowadzeniu paszportu zależy krajom turystycznym. Niemniej jednak, nie tylko Chorwacja, Hiszpania czy Włochy rozważają taką opcję. Premier Mateusz Morawiecki przyznał, że Polska również aktywnie uczestniczy w rozmowach w ramach Unii Europejskiej.

Mimo, że rozmowy są jeszcze na wstępnym poziomie, wszystko wskazuje na to, że do 25 czerwca również Polacy będą musieli posiadać paszport covidowy. Na chwilę obecną nie wiadomo – chociaż pojawiają się takie przypuszczenia – czy dokument uprawniałby również do aktywnego, pod względem kulturalnym, spędzania czasu.

Warto zaznaczyć, że zdania na temat paszportu covidowego są w Polsce podzielone. Według danych statystycznych pomysł ten popiera 44,4% ankietowanych. Pozostali respondenci wyrazili niechęć do tego pomysłu.

Martyna Wojciechowska. Koniec emisji „Kobiety na krańcu świata”?
Makłowicz powiedział, gdzie zjesz najlepszy kebab. Każdy Polak będzie zaskoczony
Warszawa: rusza ogromna zbiórka odzieży. Trzaskowski podał szczegóły

Jeden komentarz

  1. Morawiecki frajer prędzej dostanie łomot od Suwerena i będzie zlinczowany niż Suweren pozwoli mu na to. Ten wafel ma robić co mu każe naród a nie odwotnie więc niech się nie zapędza bo już i tak czeka go kryminał albo samosąd Narodu. Dziwię mu się że nie ucieka, przecież też jest tylko cżłowiekiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *